Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.

Pogoda:  1 °C, 17 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Trudności są po to, by sobie z nimi radzić, a nie po to, by się wycofać."

Policjanci weryfikują znaczniki na mapie zagrożeń

Policjanci weryfikują znaczniki na mapie zagrożeń

Poczucie bezpieczeństwa należy do podstawowych potrzeb każdego człowieka i ma decydujący wpływ na funkcjonowanie każdej społeczności. Dlatego ważne są narzędzia, które pozwalają mieszkańcom na zidentyfikowanie i przedstawienie skali i rodzaju zagrożeń. Jednym z takich narzędzi jest mapa zagrożeń. W styczniu tego roku, mieszkańcy powiatu lublinieckiego, z dostępnego katalogu wskazali już 7 zagrożeń.

Od początku stycznia, na mapie zagrożeń obejmującej obszar powiatu lublinieckiego, mieszkańcy wskazali już 7 zagrożeń. Cztery z nich, do których należało między innymi nieprawidłowe parkowanie w Koszęcinie, nadmierna prędkość w Lipiu i Kamienicy oraz niewłaściwa infrastruktura drogowa na ulicy Wyszyńskiego, lublinieccy mundurowi już potwierdzili i powzięli działania adekwatne do zgłoszonego problemu. Policjanci sprawdzili miejsca ,w których według zgłoszeń samochody parkują w sposób niewłaściwy i ukarali kierowców łamiących przepisy. Mundurowi sprawdzali także prędkość z jaką poruszają się samochody na wskazanych odcinkach w Lipiu i Kamienicy. Kierowcy, którym zbyt mocno się spieszyło, zostali ukarani mandatami. Stróże prawa potwierdzili także zgłoszenie dotyczące ulicy Wyszyńskiego. Informacja o przewróconym znaku, który był przedmiotem zgłoszenia, została przez dzielnicowego przekazana do zarządcy drogi i usterka została usunięta.

Pozostałe trzy zgłoszenia dotyczące spożywania alkoholu, niewłaściwego parkowania w Lublińcu i znęcania się nad zwierzętami w Boronowie, są teraz w trakcie weryfikacji.

Przypominamy także, że policjantem tzw. „pierwszego kontaktu”, który w sposób szczególny poprzez stały kontakt z lokalną społecznością dba o bezpieczeństwo, jest dzielnicowy. To właśnie jemu mieszkańcy mogą zgłaszać swoje spostrzeżenia czy uwagi dotyczące tego zagadnienia. Kilkanaście dni temu, to właśnie z dzielnicowym skontaktował się mieszkaniec Lublińca, który powiadomił o złym stanie słupów latarni przy ulicy Oświęcimskiej. W ocenie zgłaszającego niewłaściwe zabezpieczenie przewodów mogło stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi. Dzielnicowy potwierdził uzyskaną informację, powiadomił organy odpowiedzialne za stan oświetlenia na terenie miasta i w ciągu kilku dni latarnie zostały wymienione.

Funkcjonująca mapa zagrożeń i powyższy przykład działania mieszkańca stanowią dowód na to, że tylko wspólna troska poszczególnych podmiotów i mieszkańców w sposób rzeczywisty wpłynie na poprawę stanu i poczucie bezpieczeństwa na danym obszarze.

2017-01-11 08:54:44 | KPP Lubliniec

facebook sledzik gg

Więcej: Policja * Lubliniec * powiat lubliniecki

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!