Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.

Pogoda:  1 °C, 11 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Największym głupcem jest ten, kto sądzi, że poza nim wszyscy są głupcami." [Baltazar Gracian Y Morales]

Agnieszka Raj-Kubat uhonorowana odznaką "Zasłużony dla Kultury Polskiej"

Agnieszka Raj-Kubat uhonorowana odznaką

Dobrze znana nie tylko lublinieckiej publiczności aktorka, reżyser, scenarzysta i instruktor w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu zdobyła zaszczytne wyróżnienie. Na wniosek Prezydenta Miasta Będzina, Minister Kultury uhonorował Agnieszkę Raj-Kubat honorową odznaką "Zasłużony dla Kultury Polskiej".

Aktorstwo jest dla niej nieustającym wyzwaniem. Swój talent aktorski, reżyserski oraz nauczycielski z powodzeniem realizuje podczas zajęć teatralnych z dziećmi oraz dorosłymi. Współtwórczyni lublinieckiego teatru dla dorosłych amatorów zwanego „Teatrem po Pracy” działającego w Miejskim Domu Kultury od 2013, który ma na swoim koncie cztery duże premiery przedstawień: „Francik sie żyni”, „Pamiętnik Sary”, „misja.kobieta” oraz "Kopciuszek", a także wieczór mikołajkowy dla dorosłych „Loveponia”. Wszystkie przedstawienia spotkały się z wielkim uznaniem publiczności.

Poza spektaklami „Teatr po pracy” ma za sobą kilka mniejszych projektów – prowadzenie wieczorów poetyckich, udział w korowodach, oprawę artystyczną wernisaży, udział w akcji „Uwolnij książkę”.

Dzięki inicjatywie aktorki wraz z „Teatrem po Pracy” w grudniu 2016 roku zostało zorganizowane wydarzenie także dla młodszych widzów – „Poszukiwanie Mikołaja”, które zachwyciło nie tylko dzieci.

Pani Agnieszka Raj-Kubat jest absolwentką kulturoznawstwa na Uniwersytecie Śląskim, studiów podyplomowych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Studium Aktorskiego Teatrów Lalkowych oraz dyplomowanym aktorem dramatyczny przy Związku Artystów Scen Polskich w Warszawie. Posiada 20-letnie doświadczenie teatralne. Występuje w Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie, ale także ma za sobą występy w Teatrze Wielkim w Warszawie oraz na wielu innych scenach. Brała udział w projektach telewizyjnych dla Telewizji Polskiej i TVN. Ma także na swoim koncie audycje radiowe i reklamowe m.in. z Radiem Eska i Radiem Katowice.

Juror i ekspert na przeglądach teatralnych w Polsce. Opiekunka artystyczna i reżyser spektakli autorskich.

Dusza człowiek – Agnieszka Raj-Kubat.

2017-01-05 13:54:49 | MDK Lubliniec

facebook sledzik gg

Więcej: Kultura * Lubliniec * MDK Lubliniec * powiat lubliniecki * teatr po pracy

Komentarzy: 2 dodaj

Wspaniała osoba, gratulacje i powodzenia w dalszej pracy :)Lubliniec jest dumny :)
2017-01-06 20:41:49 | Małgosia
Gratulacje
Agnieszko, gratuluję i cieszę się z Tobą. Dzięki Tobie Lubliniec kwitnie kulturalnie, a my, jego mieszkańcy, możemy podziwiać żywy teatr, wyrosły tu, na miejscu i z nas. Dużo zdrowia i ciągłej energii i nieustającej pasji życzę i pozdrawiam.
2017-01-06 09:38:26 | Marek Jeremicz
więcej