Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.

Pogoda:  1 °C, 8 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Być swoim własnym ministrem spraw wewnętrznych! " [Stanisław Jerzy Lec]

Sylwester na rynku, ale w Koszęcinie, a nie w Lublińcu

Sylwester na rynku, ale w Koszęcinie, a nie w Lublińcu

Przed nami ostatnie dni roku 2016. Gdzie spędzimy ostatnie godziny? Wielu mieszkańców wybierze zorganizowane bale czy domowe imprezy. Podobnie jak w zeszłym roku Urząd Miejski w Lublińcu nie organizuje w sylwestra na lublinieckim rynku. Taka decyzja została podjęta już... rok temu. Natomiast Wójt Zbigniew Seniów zaprasza na plenerowy sylwester na rynek w Koszęcinie.

Czemu nie odbędzie się sylwester na rynku w Lublińcu? Już w zeszłym roku władze miasta mówiły o niskim zainteresowaniu mieszkańców w porównywaniu do ponoszonych kosztów. Dodatkowo można było zauważyć osoby małoletnie spożywające alkohol. Urząd wolał przeznaczyć środki z organizacji sylwestra na inną imprezę. W tym roku był to lipcowy koncert z okazji Światowych Dni Młodzieży. Przypomnijmy, że na Bulwarze Franciszka Grotowskiego wystąpił zespół SOUND'N'GRACE znany między innymi z przebojów "Dach", "Możesz wszystko".

Plenerowy sylwester w powiecie lublinieckim organizowany jest natomiast na rynku w Koszęcinie. Początek ostatniej imprezy tego roku już o godz. 22:00. Zabawę poprowadzi zespół Averse. Wstęp wolny. O północy zaplanowano również pokaz pirotechniczny.

2016-12-27 13:13:11 | Lubliniec.Info

facebook sledzik gg

Więcej: Lubliniec * sylwester

Komentarzy: 12 dodaj

Byliśmy we Wrocławiu na Rynku na Sylwku - ekstra! Najlepsze w Lublińcu są pociągi - szybkie i częste połączenia z Krakowem, Wrocławiem, itd. Można w weekendy wyskoczyć z tej kulturalnej wiochy.
2017-01-01 19:50:37 | jola
Nie komentuję tej wypowiedzi osoby poniżej
Gościu ale jak ktoś nie lubi i nie stać na drogie restauracje za które płaci się 3 stówy to co ma zrobić a na rynku było wdłg mnie najlepiej chodziłam co roku a teraz nic a niby takie duże miasto a powolu upada na dno bo wszystko likwidują za niedługo na pewno dni Lublińca będą likwidować bo muzyka i sztuczne ognie hałasują,rozumiem to no ale bez przesady raz na ruski rok można zaszaleć a ludzi było dużo i nie wiem ktoś musiał być ślepy że nie zauważył dużo osób na rynku ;/
2016-12-31 21:34:22 | ...
Wy ino o te zwierzęta
A psy 365 dni w roku ciągle szczekają a wy robita gównoburzę że jeden dzień chcą ludzie pohałasować i tylko 5 min wielcy ochroniarze praw zwierząt od siedmiu woleśći jak już to w domu trzymajcie swoje pupile a nie pierniczycie ciągle że pieski biedne są bo sie boją huków.Pozdro
2016-12-31 19:38:15 | Kasiaa
.
Mieszkaniec Lublińca zgadzam się w 100% . A Dni Lublińca też są obchodzone w parku więc nie rozumiem problemu.
2016-12-31 14:48:11 | ..
NIE dla Sylwestra w Parku M.
Sylwester w Parku Miejskim. ABSOLUTNIE!!! A zwierzęta? Ludzie zawłaszczają środowiska zwierząt nieodpowiedzialnie. Niedopuszczalne.
2016-12-31 08:15:30 | naczelny gajowy kraju Bronek
głupi pomysł
Pan burmistrz to ma chyba niezbyt zorientowana ekipę doradców odnośnie frekwencji i zapotrzebowania dla danych imprez w Lublińcu. Sylwester na rynku czy pod MDK był zawsze tradycją i cieszył się dużym zainteresowanie i przychylnością mieszkańców. Podobnie tłumaczenie było przy likwidacji Lublinieckiego Lata Filmowego. Zawsze na filmach było sporo ludzi a imprezę zlikwidowano. Lubliniec stolica powiatu ale sylwester nie dla mieszkańców na rynku. Ja na pewno do Koszęcina się nie wybiorę. Nie fajnie to pomyślane. Ciekawe czy na rynku w innych miastach tez będzie zimno ??? Mam nadzieję, że na następny rok nasi wybrani radni lepiej zbadają temat i nie będą cisnąć kitu burmistrzowi.
2016-12-30 23:01:46 | Mieszkaniec Lublińca
.
A może nie każdy chce wydawać pieniądze na kluby i restauracje? Po drugie o takiej decyzji warto spytać mieszkańców bo są i tacy którzy by chcieli mieć sylwestra na rynku.A po trzecie przez tyle lat to było i nikt nie narzekał na zimno ;)
2016-12-30 21:17:46 | ..
a po co komu sylwester na rynku? chce sie komuś marznąć w środku nocy?! Przecież jest mnóstwo innych imprez, każda knajpa/restauracja/klub/hotel oferuje naprawde fajne imprezy w dobrej cenie, sylwester pod gwiazdami jest niepotrzebny
2016-12-30 19:06:57 | Aras
Hahah
Małoletnie osoby spożywały alkohol a ochrona stała z każdej strony i nie umieli upilnować? wolne żarty a po drugie i tak spożywać będą w Koszęcinie miejsce nie ma znaczenia i według mnie to jest wielka pomyłka sylwester pod gwiazdami na rynku to była tradycja a osób później było dużo jestem zawiedziona kolejny sylwester do d**y. :/
2016-12-29 00:00:57 | Slu
Zdenerwowana
To nie lepiej było w Lublincu w parku zrobić tego sylwestra a nie ekstra dojeżdżać :/
2016-12-28 23:52:10 | Kasia
Lepiej by wzięli przykład z Kalet i zamiast sylwestra zrobili porządny plac zabaw np. w Rusinowicach
2016-12-27 20:45:12 | plackorz
więcej