Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.

Złota myśl dnia:
"Każdy człowiek ma prawo czasem zwątpić i porzucić swe dzieło, natomiast nie ma prawa o nim zapomnieć" [Paulo Coelho "Piąta Góra"]

Zawodniczki STB Energii Lubliniec medalistkami Mistrzostw Polski !

Zawodniczki  STB Energii  Lubliniec  medalistkami  Mistrzostw Polski !

Zawodniczki STB Energii Lubliniec zdobyły srebrny medal na Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorek Młodszych Białymstoku, 16-18 grudnia 2016 r.

Drużyna w składzie: Agnieszka Foryta, Eliza Kwiatkowska, Zuzanna Luban i Hanna Szymańska, po wygranych meczach z Suwałkami ( 5 - 0 ), Zamościem ( 5 - 0 ) i Białymstokiem ( 5 - 0 ), w meczu o złoto uległa 2 - 3 Bieruniowi.

Mecz pomiędzy drużynami polega na rozegraniu pięciu pojedynków:

1 singiel, 1 debel, 2 singiel, 2 debel, 3 singiel.

W meczu finałowym po czterech spotkaniach stan rywalizacji wynosił 2 :2. Mecze były bardzo zacięte, pełne emocji, zwrotów akcji , większość trwała trzy sety. W jednym z meczów Hania Szymańska obroniła dwie lotki meczowe i wygrała set na przewagi 30-28

( normalnie set kończy 21 punkt ), a potem wygrała cały mecz 2 - 1.

Ostatni, trzeci singiel rozstrzygał o zwycięstwie. Tu też nie zabrakło emocji - Zuzia Luban walczyła o każdą lotkę - pierwszy set przegrała 20-22. Srebrny medal Drużynowych Mistrzostw Polski jest dla zawodniczek, trenerów i klubu ogromnym sukcesem.

W sobotę 17 grudnia rozpoczęła się rywalizacja w kategorii Junior - zawodniczki STB Energii Lubliniec w składzie :

Anna Czempik, Eliza Kwiatkowska, Agnieszka Foryta, Zuzanna Luban i Hania Szymańska zostały brązowymi medalistkami Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorek w Badmintonie, Białystok 2016 r.

O zdobyciu medalu przesądził wygrany mecz z Jelenią Górą ( 5 - 0 ).

Z Drużynowych Mistrzostw Polski w Badmintonie zawodniczki STB Energii Lubliniec przywiozły dwa medale.

Gratulacje dla zawodniczek i podziękowania dla trenerów : Soni Wachowskiej, Tomasza Białasa i Macieja Ociepy.

2016-12-20 13:37:56 | STB ENERGIA Lubliniec - Partner Lubliniec Info