Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.
Reklama Lubliniec Info

Pogoda:  -3 °C, 12 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Nie targuj się o ryby, których jeszcze nie złowiłeś." [Mądrość chińska]

10 - lecie STB Energii Lubliniec

 10 - lecie  STB Energii Lubliniec

Klub STB Energia Lubliniec obchodzi w 2016 roku 10-lecie istnienia. W dniu 27 stycznia 2006 r. odbyło się zebranie założycielskie Społecznego Towarzystwa Badmintona Energia Lubliniec, które skupiło gros byłych działaczy i zawodników związanych z badmintonem. A środowisko badmintonowe w Lublińcu wywodzi się z dwóch klubów istniejących w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku - TKKF Energetyk i Steblowii, które jednak po kilkunastu latach działalności przestały funkcjonować. Prezesem nowego klubu badmintonowego został Edmund Doleżych.

Od 2006 r. STB Energia rozpoczęła działalność szkoleniową wśród dzieci i młodzieży. Obecnie STB Energia prowadzi 3 poziomy szkolenia dla dzieci i młodzieży - poziom dla początkujących ( charakter rekreacyjny), poziom dla średniozaawansowanych

( 2-3 treningi w tygodniu) i grupę zawodników ( obecnie 6 treningów tygodniowo) . Równolegle do szkolenia dzieci i młodzieży klub prowadzi od 2006 r. zajęcia dla dorosłych - do gry w badmintona wrócili właściwie wszyscy zawodnicy skupieni kiedyś wokół TKKF i Steblowii, a w ostatnich latach grono grających znacznie się powiększyło o amatorów regularnie uczęszczających na zajęcia.

Po początkowych problemach z salą sportową ( przez parę miesięcy treningi odbywały się na sali sportowej przy szkole w Lubecku) STB Energia związała swoją działalność z hala sportową przy lublinieckim liceum. Na płycie hali jest sześć kortów do badmintona.

24 września 2016 r. na hali lublinieckiego liceum odbyły się główne obchody 10 - lecia klubu.

Od 9.00 rana rozgrywany był Ogólnopolski Turniej Badmintona Energia Seniorów, który zgromadził ponad 70 zawodników z terenu całej Polski. Pamiątkowe ręczniki z logo klubu otrzymał każdy uczestnik turnieju. Zdobywcy I i II miejsc, poza pucharami, otrzymali pamiątkowe poduszki z logo 10 - lecia klubu STB Energii. Ostatni zawodnicy schodzili z kortów przed 20.00.

Wieczorem klub uczcił 10 - lecie uroczystą kolacją z Burmistrzem Edwardem Maniurą i zaproszonymi gośćmi. Prezentacja multimedialna ( wyświetlana w ogromnym rozmiarze, przy zgaszonych światłach na ścianie hali sportowej ) podsumowała i pokazała sukcesy zawodników klubu, rozwój stowarzyszenia i jego wielokierunkowe działania : działalność szkoleniową, turnieje wyjazdowe, organizację turniejów na lublinieckich halach, wyjazdy zagraniczne i te sportowe i te wypoczynkowe, zakończenia sezonów , realizację projektów skierowanych do mieszkańców Lublińca i okolic, wspólne spędzanie czasu członków stowarzyszenia poza badmintonowymi boiskami .

Z okazji 10 - lecia Zarząd klubu uhonorował szczególnie zasłużonych dla rozwoju klubu - Burmistrza Edwarda Maniurę, Starostę Lublinieckiego Joachima Smyłę i wicestarostę Tadeusza Koninę. Statuetkę otrzyma również nieobecny na ceremonii wręczania - Dyrektor Naczelny EthosEnergy Poland S.A. - Fryderyk Zębik.

W uznaniu osiągnięć sportowych najlepsi zawodnicy klubu STB Energii Lubliniec zostali uhonorowani pamiątkowymi statuetkami. Wyróżnienie to otrzymali: Eliza Kwiatkowska, Zuzanna Luban, Agnieszka Foryta, Hanna Szymańska, Anna Czempik i Jędrzej Wachowski. Zawodnicy ci mają na swoim koncie kolekcję medali Mistrzostw Polski w swoich kategoriach wiekowych. Wśród nich są także reprezentanci Polski.Ogólnopolski turniej Energia Seniorów zorganizował klub STB Lubliniec wspierany przez Urząd Miasta Lublińca.

Za piękny jubileuszowy tort i pyszne ciasta dziękujemy Piekarni - Cukierni Michał Łubowski.

Te 10 lat istnienia klubu to już kawał historii... Zdobyte medale Mistrzostw Polski już na zawsze zapisały się na kartach historii polskiego badmintona. Mamy nadzieję, że kolejna "dziesiątka" będzie równie pomyślna i obfita w sportowe sukcesy, a trenerom i działaczom nie zabraknie energii do prowadzenia i rozwijania klubu. Zwracamy się do instytucji , sponsorów, sympatyków badmintona i lublinieckiego klubu o wsparcie, aby ci najzdolniejsi zawodnicy STB Energii Lubliniec mogli rywalizować w Polsce i zagranicą na turniejach, a tam rozsławiać nie tylko swoje nazwiska i klub STB Energię , ale również miasto Lubliniec ..

Wciąż czekamy na kolejnego, po Zygmuncie Anczoku, lublinieckiego olimpijczyka ...

2016-10-04 13:22:04 | STB ENERGIA Lubliniec - Partner Lubliniec Info

facebook sledzik gg

Zobacz nasze galerie
10 - lecie STB Energii Lubliniec
więcej

Więcej: Lubliniec * badminton

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!