Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.

Pogoda:  0 °C, 7 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Być swoim własnym ministrem spraw wewnętrznych! " [Stanisław Jerzy Lec]

Kiedy zapada zmrok, przestrzegaj tych 5 zasad

Kiedy zapada zmrok, przestrzegaj tych 5 zasad

Niezależnie od płci, wieku czy wysportowania nocne podróże i powroty do domu nie należą do najprzyjemniejszych. W szczególności, gdy mieszkamy w nieciekawych dzielnicach lub terenach podmiejskich. Zawsze, gdy jesteśmy zmuszeni do poruszania się w nocy, powinniśmy przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Zasada nr 1: Nie eksponuj swojej zamożności i statusu społecznego

Podczas wieczornych podróży niewarto mieć przy sobie większej ilości gotówki czy cennych przedmiotów. Jeśli mamy możliwość, wartościowe rzeczy powinniśmy zostawić w domu. Podczas podróży komunikacją miejską zaleca się dyskretne używanie markowych telefonów czy zegarków. Klucze, portfel, odtwarzacz MP3 i smartfon najlepiej przechowywać w wewnętrznych kieszeniach kurtki, płaszcza bądź marynarki. Nigdy nie jesteśmy pewni tego, kto może nas obserwować.

Zasada nr 2: Przezorny zawsze ubezpieczony

Niebezpieczeństwo może czyhać na każdym kroku. Dodatkowo, ryzyko napaści zwiększa się po zapadnięciu zmroku. W takiej sytuacji przyda się as w rękawie. Może być nim gaz pieprzowy, paralizator lub pałka teleskopowa. Najpopularniejszym i bardzo skutecznym środkiem jest właśnie gaz. Istnieje wiele rodzajów tego środka bezpieczeństwa. Gdzie kupić gaz pieprzowy? Zawsze należy wybierać gazy renomowanych firm w sprawdzonych sklepach. Gazy pieprzowe kupione od niepewnych sprzedawców i handlarzy mogą zawieść w kryzysowej sytuacji, a nawet stanowić zagrożenie dla nas samych. Na własnym bezpieczeństwie nie można oszczędzać, ochrona zdrowia i życia jest najważniejsza.

Zasada nr 3: Unikaj niebezpiecznych miejsc

Park, ciemna i pusta ulica, przejścia podziemne – tych miejsc należy się w nocy wystrzegać. Napastnik na takiej przestrzeni ma duże pole działania, może się dobrze ukryć i zaczaić na potencjalną ofiarę. Jeżeli istnieje bezpieczniejsza, ale dłuższa trasa, rozsądnym działaniem jest wybranie tej bardziej czasochłonnej. Trzeba wybierać dobrze oświetlone miejsca i ulice, na których przebywają inni ludzie. Jeśli mamy możliwość uniknięcia przeprawy przez niebezpieczne dzielnice, warto wezwać taksówkę i bezpiecznie, bezstresowo wrócić do domu. Kilkanaście złotych za spokój ducha to żadna cena!

Zasada nr 4: Nie wdawaj się w rozmowy

W przypadku, gdy nieznajomy Cię zaczepia, można udać, że się nie słyszy i przejść spokojnie dalej. Istnieje duża szansa, że dana osoba porzuci próby nawiązania kontaktu. Jeśli dojdzie do rozmowy, odpowiadaj pewnie i krótko. Nie prowadź dyskusji i nie prowokuj nikogo swoim zachowaniem. Nie wiesz, na kogo możesz trafić i nie znasz jego zamiarów, zachowaj najwyższą ostrożność!

Zasada nr 5: Atak to najlepsza obrona

Jeśli już dojdzie do starcia, nie skupiaj się na blokowaniu. Atakuj newralgiczne miejsca, takie jak krocze, krtań i oczy. Gdy zadasz ból napastnikowi, będziesz miał czas na ucieczkę i oddalenie się od niebezpiecznego miejsca. Element zaskoczenia i przejęcie kontroli sytuacji będą Twoimi największymi atutami.

2016-10-03 10:44:58 | WP

facebook sledzik gg

Komentarzy: 1 dodaj

zadziwiajace
jak wiele kobiet nie myśli i nie stosuje sie do takich banalnych rad. tak to powiedzą, że oczywista oczywistość a w praktyce wychodzi zupelnie coś innego.
2016-10-03 12:26:23 | rozsadny
więcej