Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.

Pogoda:  1 °C, 11 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Największym głupcem jest ten, kto sądzi, że poza nim wszyscy są głupcami." [Baltazar Gracian Y Morales]

Jubileuszowy 10-ty Rodzinny Rajd Rowerowy

Jubileuszowy 10-ty Rodzinny Rajd Rowerowy

W słoneczny sobotni dzień 3 września br. odbył się, organizowany przez Klub Turystyki Rowerowej "Trek Tour" działający przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Lublińcu, 10-ty Rodzinny Rajd Rowerowy. Zadanie było współfinansowane przez Burmistrza Miasta Lubliniec i z okazji jubileuszu honorowym gościem rajdu był Pan Edward Maniura (w pełnym cyklicznym rynsztunku).

Tym razem został pobity rekord frekwencji, rajd zgromadził 70 uczestników. Miłośnicy jednośladów pojawili się w punkcie startu przy skwerze MDK indywidualnie, w grupkach przyjacielskich, kolektywach rodzinnych: dzieci w towarzystwie babć, dziadków i rodziców, starsi i całkiem młodzi.
Imprezę sportowo-turystyczną otworzył prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku Roman Szafraniec krótką informacja o przebiegu rajdu. Rowerzyści wystartowali w pięciu zorganizowanych grupach pod nadzorem doświadczonych komandorów do parku przy pałacu koszęcińskim. W Koszęcinie śląski gawędziarz, leśnik Czesław Tyrol w sposób humorystyczny, gwarą opowiadał o przygodach i perypetiach właściciela pałacu oraz o florze w parku. Następny przystanek- drewniany kościółek Św. Trójcy – był okazją do poznania trochę magicznej historii tego obiektu sakralnego. Trakt powrotny prowadził Drogą Kościółkową i tam p. Tyrol wskazał miejsca niemieckich magazynów paliwa z czasów II wojny światowej, a w leśnym uroczysku "Randez Vous", zdradził tajemnicę „skradzionego kamienia”.
Po przejechaniu ok. 40 km na zakończenie, wśród uczestników jubileuszowego rajdu, w parku lublinieckim przy muszli koncertowej odbyło się losowanie nagród rzeczowych. Rajdowcy ze smakiem posilali się smaczną grochówką, a dzieci pizzą i czekoladką.

2016-09-07 11:49:12 | B.K.

facebook sledzik gg

Zobacz nasze galerie
Jubileuszowy 10-ty Rodzinny Rajd Rowerowy
więcej

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!