Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.

Pogoda:  -2 °C, 16 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Nic bardziej nie czyni człowieka tchórzliwym i pozbawionym sumienia niż chęć podobania się wszystkim" [M. Ebner-Eschnbach]

Chorwacja, Finlandia - edukacyjne podróże ZSOT

Chorwacja, Finlandia - edukacyjne podróże ZSOT

"Europejski rynek pracy dla młodych" - tak nazywa się projekt realizowany w Zespole Szkół Ogólnokształcąco - Technicznych od 2015 do 2017r. W ramach projektu uczniowie realizują zadania na miejscu, a później dzielą się swoimi dokonaniami z kolegami ze szkół z zagranicy.

Ostatnie spotkanie miało miejsce w chorwackim mieście Varazdin. Grupa 9 uczniów spędziła 5 dni w tamtejszym technikum, aby szkolić się z zakresu autoprezentacji. Pod takim właśnie hasłem odbywały się zajęcia dotyczące rozmów kwalifikacyjnych i tworzenia wzorcowych prezentacji multimedialnych.

Pobyt w szkole partnerskiej rozpoczął się oczywiście od zajęć integracyjnych, ponieważ na każdy wyjazd zagraniczny wybierani są inni, najbardziej aktywni w realizacji zadań uczniowie. Prócz tego młodzież uczestniczyła w grze miejskiej i zwiedzała okolice, prezentowała zadania i pracowała w grupach.

Wyjazd do Chorwacji był drugą tegoroczną mobilnością. Wcześniej odbyła się podróż do fińskiego miasta Kokkola nad Zatoką Botnicką. W przerwie pomiędzy dwoma zagranicznymi wyprawami nauczyciele z Finlandii odwiedzili ZSOT.

W 2017r. odbędą się wyjazdy na Węgry i do Niemiec. Ale to nie wszystko. Szkoła zaplanowała realizację dwóch kolejnych projektów zagranicznych. Będzie więc wiele okazji dla uczniów, aby skorzystać z funduszy unijnych i za darmo wyjechać za granicę, poznając jednocześnie ważne zagadnienia i doskonaląc angielski. Będzie to dużym wyzwaniem organizacyjnym, zwłaszcza że opiekunami uczniów są za każdym razem inni nauczyciele.

2016-06-20 23:23:35 | ZSOT - Partner Lubliniec Info

facebook sledzik gg

Zobacz nasze galerie
Chorwacja, Finlandia - edukacyjne podróże ZSOT
więcej

Więcej: ZSOT Lubliniec * edukacja

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!