Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.

Pogoda:  -1 °C, 7 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" I tylko jedno może unicestwić marzenie - strach przed porażką." [Paulo Coehlo]

Budowlańcy z ZSOT pozdrawiają z Niemiec

Budowlańcy z ZSOT pozdrawiają z Niemiec

20 uczniów technikum budowlanego w ZSOT realizuje od tygodnia praktykę zawodową w niemieckim Cottbus. Wyjechali tam dzięki programowi POWER VET współfinanoswanemu przez Europejski Fundusz Społeczny.

Staż trwa dwa tygodnie. Właśnie kończy się pierwsza część programu związana z rzemiosłem murarsko - tynkarskim. Zadaniem młodzieży jest wymurowanie ścianki z łukiem oraz otworem kominowym. Praca odbywa się w grupach 2-osobowych. Po niedzieli spędzonej na wycieczce w Berlinie przystąpią do realizacji II modułu tematycznego: tzw. suchej zabudowy.

Wyjazd na projekt poprzedzony był kilkumiesięcznymi przygotowaniami, podczas których uczniowie ćwiczyli słownictwo fachowe w języku niemieckim.Obecnie pracują pod opieką instruktorów niemieckich, którzy za każdy etap prac wystawią im oceny. Zadaniem młodzieży jest również prowadzenie dziennika praktyki w języku niemieckim.

W programie stażu zaplanowana jest wycieczka do pałacu w Poczdamie i na wyspę tropikalną. Opiekunami z ramienia szkoły są nauczyciele zawodu i języka niemieckiego: Anna Giemza-Jurga i Daniel Łodziński.

2016-06-17 11:22:30 | ZSOT - Partner Lubliniec Info

facebook sledzik gg

Więcej: ZSOT Lubliniec

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!