Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.

Pogoda:  0 °C, 15 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Trudności są po to, by sobie z nimi radzić, a nie po to, by się wycofać."

24-godzinny Kwietny Bieg

24-godzinny Kwietny Bieg

3 czerwca w Lisowicach, tradycyjnie już o 18:00 odbył się 24-godzinny Kwietny Bieg, Celem biegu jest upamiętnienie rozbudzenia ducha wolności, jakiego dokonał Ojciec Święty Jan Paweł II w trakcie swojej Pierwszej Pielgrzymki do Polski. Nazwa wzięła się od kwiatów tworzących dywany na papieskich drogach i szlakach przynoszonych przez witających.

Kwietny Bieg to przede wszystkim sztafeta, która obiega Polskę wzdłuż jej granic lądowych i morskich, jak również towarzyszące równolegle inne biegi w różnych miejscach Polski. Organizatorzy jednego z pierwszych takich biegów towarzyszących, wokół krakowskich Błoni, zauważyli pewną zależność: długość granic Polski to ok. 3530 km, a obwód Błoni - ok.3530 m. I tak zapoczątkowali jednostkę Kwietnej Mili, czyli jedną tysięczną długości granic lądowych i morskich Polski - 3530 m.

Pomysłodawcą i organizatorem biegu w Lisowicach jest lokalny działacz Krzysztof Brol, który czuwał całościowo nad biegiem już 8 rok. Pan Krzysztof jest również inicjatorem październikowej Sztafety Papieskiej z Lisowic do Wadowic.

Bieg był otwarty dla wszystkich chętnych biegaczy, zawodników Nordic Walking czy zwyczajnych spacerowiczów. Bieg odbywał się na 1352-metrowej pętli posiadającej atest PZLA. Trasa, jak co roku, była świetnie oznaczona, a po zmroku pięknie oświetlana pochodniami i lampkami przez wspaniałych mieszkańców Lisowic. Nad zachowaniem ciągłości Biegu czuwała Sztafeta chorążych, która biegała z biało-czerwoną szarfą. Każdy uczestnik, który pokonał 10 Kwietnych Mil (35,3 km) otrzymał Certyfikat Uczestnictwa i pamiątkowy medal. W tym roku został ustanowiony został nowy rekord trasy. Poszczególne miejsca na podium zajęli:

Mężczyźni:
1. Kuliński Tomasz (WKB META, Katowice) 201,448km/149 okr. (RT)
2. Nowosielski Marek (Biegam dla Marcinka, Sanok) 181.168km/134 okr.
3. Murawski Przemysław (Warszawa) 167.648km/124 okr.

Kobiety:
1. Karkoszka Małgorzata (Biegacze w Radomsku, Radomsko) 137.904km/102 okr. (RT)
2. Markowska Iwona (Lubliniec) 100.048km/74okr.
3. Bodzioch Anna (Sieraków Śląski) 95.992km/71okr.

Bieg 24-godzinny to taki bieg w którym liczy się nie szybkość, a pokonany dystans, ale... w przypadku Kwietnego Biegu dystans ma mniejsze znaczenie, niż ogrom wysiłku i poświecenia włożony w jego pokonanie. I tutaj uczestnicy dali z siebie wszystko, wszystko co najlepsze - by osiągnąć zamierzony cel; by zwyciężyć; by ustanowić rekord trasy; by czerpać radość z biegania; by przekroczyć własne granice; by nie dać się złamać, gdy przyszedł kryzys; by walczyć nadal gdy organizm odmawiał posłuszeństwa; by podnieś upadającego kolegę biegacza; by pokazać, że dewiza: "jeden za wszystkich, wszyscy za jednego" jest nadal żywa w sercach ludzkich! I wszyscy zebrali się by uczcić pamięć Świętego Jana Pawła II!

W tym roku udział w Kwietnym Biegu wzięło 339 osób, w tym 132 pań i 207 panów;
126 mieszkańców Lisowic wzięło udział w biegu. Łącznie wszyscy uczestnicy pokonali 8784 okrążeń co dało 11875,97km, czyli średnio 35,26km na uczestnika! Certyfikat i medal jako dowód zaliczenia 10 Kwietnych Mil otrzymało 144 uczestników.
Pierwszy raz w historii Kwietnego Biegu w Lisowicach na trasie przez 24 godzinny biegała inna sztafeta - dokonali tego zawodnicy lokalnego klubu sportowego Mafia Team Lubliniec, którzy mieli swoją szarfę i osobny chip zliczający okrążenia.

Bieg ten nie odbyłby się bez wsparcia lokalnych instytucji, firm i osób prywatnych, w szczególności: Urząd Gminy Pawonków, Sołectwo Lisowice, firma Mir-Trans Glinica, Ferma drobiu Bios Lubliniec, Euromaster Ars Muzik, Plastimex Psary, Ciastkarnia Kinga Klak z Potępy, Fit-Band z Lublińca oraz Tomasz Wilk z Mafia Team Lubliniec.

Za rok kolejna edycja Kwietnego Biegu 24h w Lisowicach na którą zapraszamy już teraz!

Wyniki do pobrania tutaj

foto: Henryk Piosek i Tomasz Wilk

2016-06-09 12:56:33 | T.W.

facebook sledzik gg

Zobacz nasze galerie
24-godzinny Kwietny Bieg 2016
więcej

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!