Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.

Pogoda:  10 °C, 17 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
"Każdy dzień zawiera w sobie wieczność" [Paulo Coelho "Alchemik"]

Majowe sukcesy zawodników Mafii Team Lubliniec

Pochodzący spod Olsztyna (Mazury) Andrzej Zyskowski reprezentujący barwy KS Mafia Team Lubliniec, zwyciężył w Ultramaratonie Podkarpackim na dystansie 115km pokonując między innymi reprezentantkę Polski w biegach ultra – Patrycję Bereznowską. Bieg organizowany był po raz trzeci przez grupę biegaczy z Rzeszowa

Trasa wiodła przez okoliczne wsie, lasy, pola oraz góry podkarpackiej ziemi po czym kończyła się na rzeszowskim rynku, przebiegniecie jej zajęło zwycięzcy 11h46'32” Suma przewyższeń wynosiła ponad 1300 m. Przypomnijmy, że Zyskowski jest zwycięzcą i rekordzistą zeszłorocznego 24-godzinnego Kwietnego Biegu w Lisowicach, którego kolejna edycja odbędzie się w dniach 3-4 czerwca, start godzina 18:00.

Jak Perun Mafiozom, tak Mafiozi Perunowi, czyli zawodnicy lublinieckiej Mafii na czeskim Hyundai Perun SkyMarathon 07.05.2015 „Perun to według słowiańskich wierzeń gromowładne bóstwo i boski żywioł przemawia przez te góry!” - mówi Marek Grund. Patrząc na przebieg trasy i różnicę wysokości jej profilu: +3195m/-2707m można sobie wyobrazić co miał na myśli zawodnik Mafii Team Lubliniec. Trasa biegła w przepięknym regionie Beskidów Morawsko-śląskich – obszar Beskidów Śląskich, zwany Góralią. Szczególnie w okolicy masywów górskich – Javorový, Ropice, Príslop, Kozinec, Ostrý, kiedy na każdy szczyt trzeba było wspiąć się po stromym stoku i potem ruszyć w dół odcinkami technicznymi. Na biegaczy czekało 5 ekstremalnych wzniesień, które było trzeba pokonywać za pomocą kijków, 4 technicznych zejść obfite w korzenie, kamienie i ścieżki leśne. To wszystko prowadziło do jednego celu - na szczyt Jaworowego Wierchu, gdzie kończy się ten maraton na wysokości 2805m.n.p.m, którą trzeba było osiągnąć wspinając się na ponad 400-metrowy, stromy stok. O trudności biegu niech świadczy fakt, że na starcie pojawiło się 434 śmiałków, z tego 49 biegu nie ukończyło. Dwóch startujących Mafiozów nie dało się żywiołowi czeskich gór i ukończyło bieg - 132. Marek Grund 6h08'37", 326. Kazimierz Kordziński 7h36'27".

07.05.2016. II Tworogowska Dycha po trowie. Mafię reprezentowało trzech zawodników
Zenon Nowak, Krzysztof Wysota i Monika Biela. Pogoda na zawody przełajowe była wymarzona. Trasa wymagająca, ale bardzo przyjemna; błotnista, przebiegająca leśnymi ścieżkami, momentami wysypana kamieniami. Jako pierwszy z Mafiozów na mecie zameldował się Zenon Nowak, który z czasem 38'44” 9 miejsce w kat. Open (8/177 mężczyzn). Wyniki pozostałych zawodników KS Mafia Team Lubliniec: Krzysztof Wysota- 50 miejsce w kat. Open (47/177 mężczyzn) czas: 45'28” oraz Monika Biela- 131 miejsce w kat. Open (15/83 kobiet) czas 52'59”.
W dniu 8.05 2016 w Poznaniu odbył się bieg Wings for Life World Run - "Biegniemy dla tych, którzy nie mogą".Podczas tej imprezy biegowej zawodnik Mafii Szymon Vieth zajął miejsce 727 na 4500 pokonując dystans 20,60km na zwykłym wózku inwalidzkim.
Dla lubujących się w danych technicznych był to wózek inwalidzki wykonany ze stopów lekkich z systemem szybkiego demontażu kół, składany, dla osób samodzielnie poruszających się na wózku Wspaniałą atmosferę zapewniło ponad 4tys. biegaczy, którym przyświecał jeden wspólny cel, mianowicie pobiec dla tych, którzy nie mogą i wesprzeć badania nad przerwanym rdzeniem kręgowym.
W minioną niedzielę (08.05.2016) Marcin Grabiński wystartował podczas 6. Maratonu Opolskiego w sztafecie firmowej reprezentując Państwową Medyczną Szkołę Zawodową w Opolu, której jest studentem. Przewodnikiem dla niewidomego biegacza był jego kolega z KS Mafia Team Lubliniec Zenon Nowak. Panowie pokonali 5274-metrowy odcinek w czasie 00:20:06. Ostatecznie 4-osobowa, mieszana sztafeta (jedyna w biegu) z czasem 01:31:42 zajęła 4 miejsce na 26 startujących drużyn, tracąc do ostatniego miejsca na podium niecałe 2 minuty. Grabiński jako jedyny z zawodników został uhonorowany na scenie Nagrodą Specjalną Maratonu Opolskiego za postawę sportową. 142 miejsce w biegu na 10km zajął Marek Kocela z czasem 00:54:39, gdzie zostało sklasyfikowanych 252 zawodników.

Marek Kapela z sukcesem na 14. Biegu Skawińskim 07.05.2016. Bieg Skawiński – to cykliczna impreza biegowa organizowana od 2002 roku przez lokalny Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka”. W ramach Biegu Głównego rozgrywane są Mistrzostwa Polski Energetyków. Trasa posiada atest PZLA, łatwa o niewielkim przewyższeniu należy do jednych z najszybszych w Polsce , świetna do bicia rekordów życiowych. Rekord trasy wynosi 00:29:13 i należy do reprezentanta Polski Henryka Szosta. Pochodzący z Dobrodzienia biegacz KS Mafia Team Lubliniec wystartował w MP Energetyków w drużynie lublinieckiego EthosEnergy Poland S.A z aspiracjami obrony drużynowego tytułu mistrzowskiego z poprzedniego roku. Kapela zameldował się na mecie z czasem 00:36:32, zajmując 5 miejsce w MP Energetyków (do podium brakło zaledwie 5sekund!) oraz 28 miejsce w kategorii OPEN. Bieg ukończyło 839 zawodników. Ostatecznie sztafeta EthosEnergy w składzie Marek Kapela, Krzysztof Szwed, Marcin Kacy zajęła 2 miejsce na podium MP Energetyków.

2016-06-01 11:45:33 | T.W.