Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.
Reklama Lubliniec Info

Pogoda:  -3 °C, 12 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Nie targuj się o ryby, których jeszcze nie złowiłeś." [Mądrość chińska]

24-godzinny Kwietny Bieg

24-godzinny Kwietny Bieg

Lisowice zapraszają na 24-godzinny Kwietny Bieg który wystartuje 3 czerwca, tradycyjnie już o 18:00. Celem biegu jest upamiętnienie rozbudzenia ducha wolności, jakiego dokonał Ojciec Święty Jan Paweł II w trakcie swojej Pierwszej Pielgrzymki do Polski. Nazwa wzięła się od kwiatów tworzących dywany na papieskich drogach i szlakach przynoszonych przez witających.

Kwietny Bieg to przede wszystkim sztafeta, która obiega Polskę wzdłuż jej granic lądowych i morskich, jak również towarzyszące równolegle inne biegi w różnych miejscach Polski. Organizatorzy jednego z pierwszych takich biegów towarzyszących, wokół krakowskich Błoń, zauważyli pewną zależność: długość granic Polski to ok. 3530 km, a obwód Błoń - ok. 3530 m. I tak zapoczątkowali jednostkę Kwietnej Mili, czyli jedną tysięczną długości granic lądowych i morskich Polski - 3530 m. Pomysłodawcą i organizatorem biegu w Lisowicach jest dobrze znany i lubiany Krzysztof Brol, który czuwa całościowo nad biegiem już 8 rok.

Bieg jest otwarty dla wszystkich chętnych za symboliczna kwotę 10zł. Bieg odbywa się na 1352 metrowej pętli posiadającej atest PZLA. Trasa co roku jest świetnie oznaczona, a po zmroku pięknie oświetlana pochodniami i lampkami przez wspaniałych mieszkańców Lisowic. Nad zachowaniem ciągłości Biegu czuwa Sztafeta chorążych, która biegała z biało-czerwoną szarfą Każdy uczestnik, który pokona 10 Kwietnych Mil (35,3 km) otrzyma Certyfikat Uczestnictwa i pamiątkowy medal.

2016-05-31 11:21:51 | T.W.

facebook sledzik gg

Więcej: Sport * bieg

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!