Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.

Pogoda:  -3 °C, 7 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Nie znam większego poświęcenia niż podanie ręki człowiekowi, który całkowicie upadł na duchu. " [Mikołaj Gogol]

Srebrny medal Zuzi Luban na Mistrzostwach Polski Młodzików w Badmintonie

Srebrny medal  Zuzi Luban na Mistrzostwach Polski Młodzików w Badmintonie

 

Zawodniczka STB Energii Lubliniec - Zuzanna Luban zdobyła srebrny medal tytuł wicemistrzyni Polski w deblu, podczas Mistrzostw Polski Młodzików w Badmintonie, Suwałki 13-15 maja 2016 r.


Mistrzostwa Polski są rozgrywane systemem pucharowym, przegrana równa się pożegnaniem z turniejem i z marzeniami o medalu.
Po dwóch deblowych meczach wygranych "pod kontrolą" ( w drugim meczu Zuzia z Marceliną wygrały z parą rozstawioną na mistrzostwach nr 3/4), w ćwierćfinale dziewczyny trafiły na bardzo mocną parę Radziszewska ( Hubal Białystok)/Biel (UKS Unia Bieruń) . Wygranie tego meczu przesądzało o zdobyciu medalu. Zuzia i Marcelina poradziły sobie w dwóch setach i mogły się cieszyć z awansu do strefy medalowej.
W półfinale trafiały na parę Kwaśnik/Jankowska ( Bennika Kędzierzyn Koźle) - zawodniczki, które w tym roku reprezentowały Polskę na Mistrzostwach Europy, debel rozstawiony z nr 2 na Mistrzostwach Polski . Po wygranym pierwszym secie, w drugim dziewczyny nie realizowały w 100 % taktyki i przegrały go. O awansie do finału decydował tie break, który zakończył się na przewagi, zwycięstwem Zuzi i Marceliny, wynikiem 27 - 25... Dziewczyny wybroniły kilka lotek meczowych i w końcu wykorzystały sytuację, w której to one miały lotkę meczową w górze. To była największa niespodzianka mistrzostw !

W niedzielnym finale Para Duda/Bujak ( Dwójka Bytów) rządziła na boisku od pierwszej lotki. Debel Luban/Franczuk zdobył srebrny medal i tytuł wicemistrzowski w deblu młodziczek.

W mikście Zuzia Luban w parze z Szymonem Maciągiem ( UKS Start Widełka) doszła do ćwierćfinału - niewiele brakowało do medalu, bo mecz o wejście do półfinału para przegrała 19 - 21 , 20 - 22.

Podziękowania dla trenera Rafała Kasprowa ( trenera Marceliny Franczuk ) oraz dla trenerów Tomasza Białasa, Maćka Ociepy i Michała Walentka za przygotowanie Zuzi Luban do Mistrzostw Polski.

2016-05-17 12:13:54 | STB ENERGIA Lubliniec - Partner Lubliniec Info

facebook sledzik gg

Zobacz nasze galerie
Srebrny medal Zuzi Luban na Mistrzostwach Polski Młodzików w Badmintonie
więcej

Więcej: Sport * STB ENERGIA * badminton

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!