Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.


Pogoda:  °C, km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Jakże szczęście może istnieć bez nieszczęścia, a nieszczęście bez szczęścia?"

Wyniki XI Turnieju Badmintona O puchar Starosty Powiatu Lublinieckiego

Wyniki  XI Turnieju Badmintona O puchar Starosty Powiatu Lublinieckiego

W turnieju głównym, w sobotę 30 kwietnia, wzięło udział 92 zawodników. Poza zawodnikami z Polski w turnieju grali zawodnicy z Niemiec ( 11 zawodników ) i Czech (dwóch zawodników). Turniej rozpoczął się o 9.00, a ostatni mecz został wywołany po 21.00. Turniej rozgrywany był na sześciu kortach. Sędzią głównym zawodów był Maciej Żmudziński. Kilka dni wcześniej, w poniedziałek 25 kwietnia, został rozegrany Turniej dla dzieci i młodzieży, w którym wzięło udział 37 zawodników.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali puchar, dyplom i nagrodę rzeczową - pamiątkowy ręcznik z logo klubu. Zdobywcy drugich miejsc otrzymali medal, dyplom oraz nagrodę rzeczową - poduszkę upamiętniającą 10 - lecie klubu. Zawodnicy, którzy stanęli na trzecim miejscu podium otrzymali medal, dyplom oraz pamiątkowy długopis upamiętniający 10 - lecie klubu.

Turniej został zorganizowany przez klub STB Energię Lubliniec i Starostwo Powiatowe w Lublińcu.

Specjalne podziękowania dla pana Michała Łubowskiego - Piekarnia Łubowscy, za zafundowanie ciast na czwartkowy sparing i na sobotni turniej :)

W turnieju wzięła udział 22 osobowa reprezentacja Kadry Śląska w kategoriach wiekowych U-13,

U-15 i U-17, która od razu po rozegranych meczach została busem przewieziona na zgrupowanie do Olsztyna k/Częstochowy.

Na Turnieju gościliśmy również 16 - osobową grupę niemieckich zawodników z powiatu partnerskiego - Lőrrach. Rok temu zawodnicy STB Energii brali udział w turnieju organizowanym przez klub TSG Schopfheim i kilka dni gościli w pięknie położonym Lőrrach. Rewizyta zawodników niemieckich rozpoczęła się w czwartek - przywitał ich Starosta i Wicestarosta, tego samego dnia popołudniu odbył się prawie 3 -godzinny sparing na hali lublinieckiego liceum, w którym wzięli udział zawodnicy z klubów TSG Schopfheim, STB Energia Lubliniec, BKS Kolejarz Częstochowa i UKS Start Widełka.

W piątek odbyła się całodzienna wycieczka do Krakowa, a w sobotę od godzin rannych rywalizacja na XI Turnieju Badmintona o Puchar Starosty Powiatu Lublinieckiego.

Zawodnicy niemieccy ulokowani zostali w Schronisku Młodzieżowym na Pawełkach, gdzie codziennie wieczorami (aż do późnych godzin !) integrowali się z naszymi zawodnikami raz przy grillu, raz przy słodkościach, szlifując przy okazji język angielski.

Wyniki XI Turnieju Badmintona O puchar Starosty Powiatu Lublinieckiego na następnej stronie.


2016-05-04 12:41:30 | STB ENERGIA Lubliniec - Partner Lubliniec Info

facebook sledzik gg

Zobacz nasze galerie
Wyniki XI Turnieju Badmintona O puchar Starosty Powiatu Lublinieckiego
więcej

Więcej: Sport * Lubliniec * powiat lubliniecki * STB ENERGIA * badminton

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!