Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.

Pogoda:  1 °C, 17 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Trudności są po to, by sobie z nimi radzić, a nie po to, by się wycofać."

Ni deszcz, ni słota, dobra robota, czyli 8 Bieg Częstochowski w relacji Kazia Kordzińskiego

Ni deszcz, ni słota, dobra robota, czyli 8 Bieg Częstochowski w relacji Kazia Kordzińskiego

Nieustający deszcz, padający od samego rana, a także podczas biegu nie zniechęcił twardzieli z Mafii. Na starcie pojawiła się sześcioosobowa grupa Mafiozów, którym deszcz i niska temperatura nie przeszkodziła wystartować razem z ponad tysiącem dwustu zawodnikami. Humory nam dopisywały, bo deszczyk nie był mocny, a nowa trasa dawała szanse na osiągnięcie dobrych wyników. Biegacze to twardziele, w porównaniu z kibicami, których było jak na lekarstwo i mam wrażenie że większość to rodziny i znajomi biegaczy.

Jak zawsze na takich zawodach spotykam dużą grupę przyjaciół i znajomych, którzy też organizują imprezy biegowe w swoich miejscowościach i serdecznie na nie zapraszają.
Daniel, zaprasza do Ozimka już w sobotę 16 kwietnia, przyjaciele z NGB Kłobuck do siebie na Zakrzew w czerwcu 12ego na Leśny Bieg, Jacek Chudy w sierpniu do Blachowni. Ja pozwoliłem sobie zaprosić ich do Lisowic na Ogólnopolski Bieg Tropami Śląskich Dinozaurów i Kwietny Bieg.
Wracając do biegu, trasa nie była łatwa, ale jednak dość wymagająca, sporo zakrętów na mokrej jezdni, kostce i śliskich płytach w Alejach NMP, a także podbiegi pod klasztor na Jasnej Górze dały się we znaki. Uważam że poradziliśmy sobie z tym bardzo dobrze.
Zawody ukończyło 1235 zawodników, a my wszyscy zmieściliśmy się w pierwszej ćwiartce biegaczy którzy bieg ukończyli. Zwyciężyli zgodnie z oczekiwaniem organizatorów biegacze z Kenii. Miłym akcentem jest relacja Częstochowskiego wydania: Częstochowa.wyborcza.pl , gdzie klub nasz został wymieniony z nazwy.

Wyniki naszych zawodników.

128. Marek Grund 41:33
139.Leszek Swoboda 41:47
181. Paweł Springwald 42:49
204. Jakub Olszewski 43:22
256. Krzysztof Wysota 44:15
281. Kazimierz Kordziński 44:45

2016-04-12 13:21:28 | K.K.

facebook sledzik gg

Zobacz nasze galerie
Ni deszcz, ni słota, dobra robota, czyli 8 Bieg Częstochowski w relacji Kazia Kordzińskiego
więcej

Więcej: mafia team

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!