Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.

Pogoda:  -2 °C, 15 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Mówi się trudno i płynie się dalej. {...} Rybka umie pływać, dopóki jest żywa. "

500 zł na dziecko - od dzisiaj można składać wnioski

500 zł na dziecko - od dzisiaj można składać wnioski

Od dzisiaj, czyli 1 kwietnia w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Lublińcu można składać dokumenty do Programu Rodzina 500+. Wnioski można również składać elektronicznie m.in. przez bankowość internetową. W tym przypadku należy zalogować się na swoje konto bankowości elektronicznej i wybrać chęć złożenia wniosku do programu. Wnioski można pobrać również w dalszej części wiadomości

Świadczenie 500 zł miesięcznie przysługuje każdej rodzinie na drugie i kolejne niepełnoletnie dziecko. Jeśli dochód rodziny w przeliczeniu wynosi poniżej 800 zł na osobę to taka rodzina otrzyma również 500 zł na pierwsze dziecko. Limit 800 zł jest podniesiony do kwoty 1200 zł jeżeli w rodzinie znajduje się dziecko niepełnosprawne. Nie ma potrzeby składać dokumentów potwierdzających osiągany dochód. Jednostka organizacyjna sama uzyska takie informacje, jednakże rozpatrywanie wniosku może trwać dłużej.

Nie musimy spieszyć się ze składaniem wniosku do końca czerwca br. Jeśli złożymy dokumenty np. 30 czerwca 2016 roku to "500 zł" zostanie wypłacone za trzy miesiące: kwiecień, maj i czerwiec, czyli w sumie 1500 zł. Po tym okresie świadczenie będzie wypłacane od miesiąca, w którym złożyło się wniosek.

Pobierz:

wniosek do edycji

wersja pdf

Wnioski w formie papierowej należy składać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Lublińcu przy ul. Oświęcimskiej 30, pokój nr 17.

Wnioski w formie elektronicznej można składać poprzez następujący sposób:

- portal empatia.mrpips.gov.pl
- PUEZUS,
- ePUAP,
- bankowość elektroniczna

2016-04-01 08:44:18 | Lubliniec.Info

facebook sledzik gg

Więcej: Lubliniec * Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej Lubliniec

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!