Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.

Pogoda:  0 °C, 4 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Całe prawdziwe życie jest spotkaniem." [Martin Buber]

Pierwsza praca? Dobrze sprzedaj się pracodawcy!

W Lublińcu wciąż pojawiają się nowe ogłoszenia rekrutacyjne dla sprzedawców i doradców klienta. Aby dostać wymarzoną pracę nie potrzeba wysokich kwalifikacji. Wystarczy żyłka handlowca, dobra prezencja i „to coś”. Przeczytaj, jak pokonać konkurentów i odnieść sukces na rozmowie kwalifikacyjnej.

Wyróżnij się!
Kiedy chodzi o pracę, konkurencja nie śpi. Z analiz Pracuj.pl* wynika, że zdecydowana większość (8 na 10) absolwentów, kończąc studia, ma już za sobą pierwsze doświadczenia zawodowe. Jeśli należysz do tej grupy, konstruując CV, wyeksponuj te elementy, które miały związek ze sprzedażą lub obsługą klienta. Podziel się też sukcesami. Zespół sprzedażowy, w którym odbywałeś staż, wypracował 20% wzrost sprzedaży? Świetnie! Napisz o tym w CV!

Jeśli do tej pory nigdzie nie pracowałeś, wcale nie jesteś na straconej pozycji. Może udało Ci się pozyskać sponsora nagród w szkolnym konkursie lub byłeś skarbnikiem koła naukowego? To też z pewnością zainteresuje potencjalnego pracodawcę!

Bądź swoją wizytówką
Szukając pracowników do działu sprzedaży i obsługi klienta, firmy w Lublińcu stawiają przede wszystkim na kandydatów, którzy są komunikatywni, zaangażowani i potrafią łatwo nawiązywać kontakty. Dlatego w czasie spotkania rekrutacyjnego bądź aktywny. Nie tylko odpowiadaj na pytania, ale też sam je zadawaj. Niech to będzie dialog a nie przesłuchanie. Jeśli będziesz ciekawie prowadził rozmowę, masz większe szanse, że rekruter wybierze właśnie Ciebie.

Postaw na kwalifikacje
W ogłoszeniach rekrutacyjnych firmy z reguły zaznaczają, że doświadczenie do pracy w dziale sprzedaży czy obsłudze klienta jest mile widziane, ale niekonieczne. Warto jednak zaoferować pracodawcy dodatkowe, przydatne na tych stanowiskach umiejętności. Dlatego rozejrzyj się za kursami dla osób wchodzących na rynek pracy. To doskonała okazja, żeby podszlifować język czy zdobyć praktyczną wiedzę z zakresu handlu lub marketingu.

Szukaj aktywnie
Pamiętaj, że pierwsi zazwyczaj dobrze zapadają w pamięć. Jeśli Twoje CV trafi do pracodawcy już na początku rekrutacji, jest bardzo prawdopodobne, że spotkacie się na rozmowie kwalifikacyjnej. Dlatego często sprawdzaj najnowsze oferty pracy. Wszystkie ogłoszenia od pracodawców z Lublińca znajdziesz tutaj.

* Raport Pracuj.pl Studenci i absolwenci na rynku pracy 2014 r.

2016-03-22 15:42:45 | D. Płatkowski

facebook sledzik gg

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!