Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.

Pogoda:  -4 °C, 16 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Prawdziwa wielkość ubrana jest w prostotę. " [Mikołaj Gogol]

XXIII REGIONALNY PRZEGLĄD PIEŚNI „ŚLĄSKIE ŚPIEWANIE”

Rozpoczął się nabór do XXIII Regionalnego Przeglądu Pieśni "Śląskie Śpiewanie" im. prof. Adolfa Dygacza, organizowanego przez Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny, Związek Górnośląski, TVS oraz samorządy miast i gmin - organizatorów etapów eliminacyjnych.

Dzieci, młodzież i dorosłych zapraszamy do udziału w przeglądach rejonowych "Śląskiego Śpiewania”, które odbędą się w: Suszcu (7 kwietnia), Cieszynie (13 kwietnia), Lędzinach (14 kwietnia), Łubnianach (21 kwietnia), Łaziskach Górnych (25 kwietnia), Zabrzu (28 kwietnia), Czerwionce - Leszczynach (5 maja), Katowicach (12 maja) i Piekarach Śląskich (19 maja). Dokładny harmonogram przeglądów rejonowych, regulamin oraz kartę zgłoszenia można pobrać ze strony internetowej Zespołu „Śląsk” www.zespolslask.pl - zakładka Projekty/Śląskie Śpiewanie
Karty zgłoszeń można nadsyłać do 18 marca 2016 roku na adres: centrum.edukacji@zespolslask.pl, faksem pod numer 34 3106416, lub pocztą na adres: Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im Stanisława Hadyny ul. Zamkowa 3, 42-286 Koszęcin.

Do udziału w konkursie zapraszamy solistów, zespoły wokalne, zespoły wokalno - instrumentalne, zespoły pieśni i tańca oraz chóry. W repertuarze uczestników Przeglądu powinny się znaleźć śląskie pieśni ludowe, a w przypadku zespołów pieśni i tańca - także śląskie tańce ludowe. Można skorzystać z repertuaru zawartego w wydanym w 2011 roku śpiewniku „Pieśni dla dzieci i młodzieży ze zbiorów prof. Adolfa Dygacza” - wybór Janina Dygacz. Śpiewnik jest do pobrania w formacie PDF na stronie internetowej Zespołu, w zakładce poświęconej „Śląskiemu Śpiewaniu”
Finał Przeglądu wraz z ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród odbędzie się w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny w Koszęcinie, 8 czerwca 2016 roku. Podczas eliminacji rejonowych oraz przeglądu finałowego jury będzie kwalifikowało wykonawców do Europejskiego Konkursu „Rozśpiewany Śląsk”, który odbędzie się podczas „Święta Śląska” w koszęcińskiej siedzibie Zespołu „Śląsk”, 2 i 3 lipca 2016 roku.

Od dwudziestu trzech lat zadaniem Przeglądu jest pielęgnowanie tradycji śpiewaczych regionu śląskiego i prezentacja śląskich pieśni ludowych. Posiadający ponad dwudziestoletnią tradycję Przegląd jest festiwalem różnorodności pod względem doboru repertuaru, kompetencji gwarowej i przygotowania strojów, a uczestników „Śląskiego Śpiewania” niezmiennie jednoczy zainteresowanie pieśnią śląską, chęć podtrzymania tradycji muzycznej, radość ze wspólnego śpiewania i słuchania pieśni. Wszystko to sprzyja umacnianiu więzi młodego pokolenia z Małą Ojczyzną.

Wszelkich dodatkowych informacji na temat tegorocznego Przeglądu udziela Śląskie Centrum Edukacji Regionalnej: tel. +48 34 310 64 403, e-mail: centrum.edukacji@zespolslask.pl

2016-03-08 12:18:10 | ZPiT Śląsk

facebook sledzik gg

Więcej: Kultura * Zespół Pieśni i Tańca Śląsk * Koszęcin

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!