Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.
Reklama Lubliniec Info

Pogoda:  -2 °C, 15 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Mówi się trudno i płynie się dalej. {...} Rybka umie pływać, dopóki jest żywa. "

Informacja Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej dotycząca programu 500+

Informacja Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej dotycząca programu 500+

W związku ze zbliżającym się terminem realizacji programu „Rodzina 500 plus” w oparciu o ustawę o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lublińcu informuje, iż obecnie trwają przygotowania, aby w jak najdogodniejszy sposób mieszkańcy Lublińca wychowujący dzieci do 18 roku życia mogli złożyć wniosek o ustalenie prawa do świadczeń wychowawczych.

Realizacją tego zadania będzie zajmował się Dział Świadczeń Rodzinnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lublińcu, który od 2004 roku zajmuje się wypłatą świadczeń rodzinnych (zasiłków rodzinnych, pielęgnacyjnych, funduszu alimentacyjnego itp.). Zostaną dołożone wszelkie starania, aby przyjmowanie wniosków odbywało się płynnie, a osoby, które złożą wnioski otrzymały świadczenia wychowawcze w możliwie najkrótszym czasie. W tym celu już obecnie trwają prace organizacyjne, które pozwolą na sprawną rejestrację i weryfikację wniosków, a w konsekwencji sprawne wydanie decyzji administracyjnych w sprawie przyznania świadczeń. Planowane jest utworzenie trzech wyszczególnionych stanowisk do obsługi świadczeniobiorców. Wszelkie informacje o organizacji i przyjmowaniu wniosków będą rozmieszczane w taki sposób, aby każda osoba, która będzie chciała złożyć wniosek, nie miała problemów ze złożeniem wniosku.

Zgodnie z wyjaśnieniami Ministerstwa, wnioski będzie można składać od 1 kwietnia 2016 r. tj. od momentu startu programu. Jeśli wniosek zostanie złożony w ciągu pierwszych 3 miesięcy, rodzice dostaną wyrównanie wstecz od 1 kwietnia – pozwoli to uniknąć kolejek i zapewni płynność wypłat. Do programu będzie można dołączyć w dowolnym momencie. W kolejnych miesiącach świadczenie będzie wypłacane od miesiąca, w którym rodzice złożą wniosek. Druki wniosków i oświadczeń będzie można bezpłatnie uzyskać w Dziale Świadczeń Rodzinnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, pobrać z jego strony internetowej oraz ze strony internetowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Na stronie internetowej został już zamieszczony wniosek o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego, również w drugiej połowie marca zamierzamy rozpocząć wydawanie wniosków oraz udzielać informacji niezbędnych do ubiegania się o w/w świadczenie.

Wnioski będzie można składać zarówno bezpośrednio w Dziale Świadczeń Rodzinnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lublińcu, jak również za pośrednictwem platformy e-PUAP, oraz drogą pocztową.

Wszelkie informacje dotyczące programu można znaleźć na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
http://www.mpips.gov.pl/wsparcie-dla-rodzin-z-dziecmi/rodzina-500-plus/

2016-03-03 12:45:40 | MOPS Lubliniec

facebook sledzik gg

Więcej: Lubliniec * Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej Lubliniec * powiat lubliniecki

Komentarzy: 2 dodaj

Pozytywna zmiana
I co da się napisać jak jest rzeczywiście? Da się, tylko dlaczego artykuł musiał być poprawiony po komentarzu... Ciekawe kto to pisał, i czy treść była konsultowana z Panią dyrektor MOPS-u...
2016-03-08 16:54:30 | 500+
O co kamann?
E-puap czy podpis elektroniczny? To są dwie odrębne sprawy. Żeby korzystać z e-puapu, podpis elektroniczny wcale nie jest konieczny, wystarczy uwierzytelnienie swojego profilu ("zaufanie") np. w Urzędzie Skarbowym. Mając podpis, nie trzeba uwierzytelniać. Potencjalny obywatel nie posiada podpisu elektronicznego, czyli drogą elektroniczną prawie nikt nie mógłby wniosku złożyć... Bzdury totalne. Kto to pisze?
2016-03-05 21:30:15 | 500+
więcej