Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.

Pogoda:  0 °C, 7 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Być swoim własnym ministrem spraw wewnętrznych! " [Stanisław Jerzy Lec]

A tym czasem… na rynku „Płonie ognisko…”

A tym czasem… na rynku „Płonie ognisko…”

22 luty punktualnie o godzinie 16:00 rozpoczął się bieg harcerski po lublinieckim centrum gdzie blisko 50 harcerzy Hufca ZHP Lubliniec rozwiązywało różne zadania o tematyce harcerskiej. Gra terenowa zakończyła się na lublinieckim rynku gdzie czekali na nich byli harcerze, instruktorzy oraz zaproszeni goście. Ps. Uważajcie na „niewidzialną rękę…”

Przed godziną 17 w Polskim Radiu Katowice został wyemitowany wywiad naszych instruktorów dotyczący akcji "Niewidzialna Ręka", którą realizują lublinieccy harcerze. Akcja ma już zasięg ogólnopolski. W skrócie chodzi o to, żeby anonimowo pomagać sobie nawzajem. Organizatorem akcji jest dh hm. Katarzyna Łukawska – Pasternak. Odzew ludzi dobrej woli jest ogromny między innymi byli instruktorzy przekazali chusty dla jednej z drużyn. Zakłady Lentex przekazały wykładzinę a firma T.S.G Tomasz Monkos oświetlenie do harcówki Szczepu Millenium w Gimnazjum nr 1.
W uroczystości wziął udział Poseł na Sejm RP Andrzej Gawron, który również w latach dzieciństwa był w harcerstwie. Złożył najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Myśli Braterskiej.

Podczas uroczystości ogłoszono zwycięzcę konkursu na kartkę o DMB, druhna Zuzanna Pradela zajęła pierwsze miejsce. W nagrodę kartka będzie rozsyłana w przyszłym roku, natomiast dh hm. Mariusz Maciów dzień wcześniej był zaproszony wraz z grupą instruktorów organizacji harcerskich do Pałacu Prezydenckiego na uroczystość objęcia przez Prezydenta Andrzeja Dudę honorowego patronatu nad organizacjami harcerskimi w naszym kraju.

Do harcerskiego kręgu przy blasku ogniska dołączyli mieszkańcy naszego miasta by wspólnie iskierką przyjaźni zakończyć tak wyjątkową uroczystość, krąg liczył blisko 80 osób. Była to jedna z pierwszych imprez tego typu pokazująca że nasi harcerze są wśród WAS.

phm. Piotr Widera
Rzecznik prasowy Hufca ZHP Lubliniec

2016-02-29 08:41:39 | P.W.

facebook sledzik gg

Zobacz nasze galerie
A tym czasem… na rynku „Płonie ognisko…”
więcej

Więcej: Lubliniec * powiat lubliniecki * rynek * zhp * harcerze

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!