Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.
Reklama Lubliniec Info

Pogoda:  -2 °C, 16 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Nic bardziej nie czyni człowieka tchórzliwym i pozbawionym sumienia niż chęć podobania się wszystkim" [M. Ebner-Eschnbach]

Wyniki brydżystów Sparty Lubliniec w II lidze

Wyniki brydżystów Sparty Lubliniec w II lidze

Drużyna brydża sportowego lublinieckiej Sparty zakończyła rozgrywki w II lidze ogólnopolskiej. W sezonie 2014/2015 Sparta awansowała do II ligi i był to pierwszy sezon na tym szczeblu rozgrywek w 45 letniej historii brydża w Lublińcu.

Sparta zakończyła rozgrywki drugoligowe na 5 miejscu w gronie 16 drużyn. Po rundzie zasadniczej, w której rozegrano 15 meczów systemem „każdy z każdym” Sparta zajęła 6 miejsce i awansowała do rundy finałowej, z udziałem sześciu drużyn ubiegających się o awans do I ligi. W rundzie finałowej Sparta wygrała 4 mecze z pięciu i poniosła jedną, za to dotkliwą porażkę, z drużyną w której grają między innymi mistrzowie Europy w kategorii otwartej z 2011 roku i reprezentantka Polski kobiet , zdobywczyni brązowego medalu mistrzostw Europy Drużyn Kobiecych i była wielokrotna mistrzyni Świata i Europy juniorek. Ta właśnie drużyna - PONAR SILESIA - zajęła 1 miejsce po zsumowaniu wyników z rundy zasadniczej i finałowej. Sparcie, mimo iż zdobyła w rundzie finałowej najwięcej punktów ze wszystkich drużyn, nie udało się zająć co najmniej 4 miejsca i awansować do półfinału. Straty z rundy zasadniczej okazały się zbyt duże. Niemniej,piąte miejsce w II lidze centralnej, to największe z dotychczasowych osiągnięć lublinieckiego brydża sportowego w rozgrywkach drużynowych. Drużynę Sparty tworzyło 5 par : Alfred Czech – Emil Sołtysiak, Stanisław Ciach – Janusz Kuśmierczyk, Bogdan Lipczak – Mieczysław Magott, Włodzimierz Pocztowski – Ryszard Wójtowicz, Piotr Woźniak – Andrzej Wojnarowski (kapitan i kierownik drużyny)
Warto tu podkreślić, że Polska jest światową potęgą brydżową, wśród wielu milionów uprawiających tę dyscyplinę na całym globie. Polska jest aktualnym drużynowym mistrzem Świata w kategorii otwartej i zdobywcą brązowego medalu mistrzostw Świata w kategorii seniorów ( w brydżu zawodnicy powyżej 65 lat).
Jak grali zawodnicy Sparty w II lidze? Rozegrane rozdania można zobaczyć na stronie internetowej Polskiego Związku Brydża Sportowego: www.pzbs.pl w zakładce II liga, grupa SW

2016-02-05 13:57:02 | Andrzej Wojnarowski

facebook sledzik gg

Więcej: Lubliniec * Sparta Lubliniec * powiat lubliniecki

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!