Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.
Reklama Lubliniec Info

Pogoda:  -3 °C, 14 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Nic bardziej nie czyni człowieka tchórzliwym i pozbawionym sumienia niż chęć podobania się wszystkim" [M. Ebner-Eschnbach]

Erasmus+ w Zespole Szkół Zawodowych

Erasmus+ w Zespole Szkół Zawodowych

Program Erasmus+ wszedł w życie 1 stycznia 2014 r. Unia Europejska zaplanowała realizację programu na siedem lat, czyli do roku 2020. Program Erasmus+ oferuje wsparcie finansowe dla instytucji i organizacji działających w obszarze edukacji i szkoleń, młodzieży oraz sportu w Europie.

Program ma się przyczyniać do rozwijania umiejętności jego uczestników oraz zwiększania ich szans na zatrudnienie, a także modernizacji systemów edukacji, szkoleń i wspierania młodzieży. Odpowiadając na założenia programu Renata Pruska, kierownik szkolenia praktycznego w ZSZ w Lublińcu wraz z Martą Opalską nauczycielką języka niemieckiego złożyły wniosek o przyznanie środków finansowych dla uczniów.
Dzięki temu w kolejnych dwóch latach tj. 1 czerwca 2015 do 31 maja 2017 Zespół Szkół Zawodowych będzie realizować projekt EUROPA KSZTAŁCI ZAWODOWO finansowany w całości ze środków Unii Europejskiej. Projekt EUROPA KSZTAŁCI ZAWODOWO ma na celu przygotowanie i odbycie stażu zawodowego w jednostkach szkoleniowych poza granicami kraju: w Anglii i w Niemczech. Uczestniczyć w nim będzie 46 uczniów i 4 nauczycieli. Program skierowany jest dla uczniów kształcących się w branży mechanicznej, fryzjerskiej oraz gastronomicznej i będzie odbywał się w trzech etapach:
- przygotowanie do wyjazdu zagranicznego
- staż zagraniczny
- ewaluacja
W ramach przygotowania do wyjazdu odbędą się zajęcia z pedagogiem dotyczące walki ze stresem, umiejętnością radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych, wielokulturowość oraz zajęcia z przygotowania językowego. Zagraniczny staż będzie trwać trzy tygodnie. Partnerami projektu są: HWK Postadam w Niemczech oraz ADC College w Londynie – Wielka Brytania.

2015-11-10 09:35:24 | R.P.

facebook sledzik gg

Więcej: Lubliniec * edukacja * Zespół Szkół Zawodowych

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!