Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.

Pogoda:  -1 °C, 7 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" I tylko jedno może unicestwić marzenie - strach przed porażką." [Paulo Coehlo]

Uczniowie z Indii z wizytą w ZSOT

Uczniowie z Indii z wizytą w ZSOT

Od soboty do środy 26 - 30 września uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcąco - Technicznych gościć będą 13-osobową grupę z Indii.
Zagraniczni uczniowie chodzą do jednej z najlepszych prywatnych szkół w Indiach St. Mark's Sr. Sec. Public School Meera Bagh w New Delhi. Planują po ukończeniu szkoły podjąć studia w Wielkiej Brytanii. Wyjazd do Polski, a potem dalej, do innych krajów europejskich - ma być próbą zapoznania się i oswojenia z kulturą europejską.

Młodzież z New Delhi, dwóch nauczycieli i dyrektor  odwiedzą nasze miasto na zaproszenie nauczycielki języka angielskiego - Moniki Ziai koordynującej projekty międzynarodowe w ZSOT. - Nasze pierwsze spotkanie miało miejsce podczas konferencji, na którą pojechałam z fundacji europejsko-azjatyckiej - wyjaśnia anglistka. - Pomysł na wizytę pojawił się, kiedy będąc w New Delhi, zostałam zaproszona na zajęcia w szkole. Kontakt z hinduską młodzieżą zainspirował mnie do zorganizowania partnerstwa. 

W Lublińcu Hindusi będą zaledwie kilka dni. Spotkają się z władzami lokalnymi i spędzą dwa dni w szkole. W najbliższy weekend będą przebywać w rodzinach polskich kolegów, poznawać Lubliniec i okolice, nasze zwyczaje i polską domową kuchni (oczywiście w wersji wegetariańskiej).

2015-09-24 22:39:20 | ZSOT - Partner Lubliniec Info

facebook sledzik gg

Zobacz nasze galerie
Uczniowie z Indii z wizytą w ZSOT
więcej

Więcej: Lubliniec * ZSOT Lubliniec * edukacja

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!