Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.

Pogoda:  -1 °C, 15 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Trzeba działać jak człowiek myślący, trzeba myśleć jak człowiek czynu." [Henri Bergson]

Wyprawa Radość Życia ruszyła - pierwsze zdjęcia i film

Wyprawa Radość Życia ruszyła - pierwsze zdjęcia i film

Dziś o 6:55 z Kokotka wystartowała kolejna wyprawa grupy Niniwa Team. W tym roku 37 uczestników będzie można spotkać na drogach Wielkiej Brytanii, gdzie będą opowiadać o dotychczasowych przeżyciach. Początek pożegnania rozpoczął się tradycyjnie już wczoraj wieczorem, ale dziś o godz. 5:00 mszą świętą i wspólnym śniadaniem.

Ruszyli! W rekordowej liczbie 37 uczestników w poniedziałek 3 sierpnia wystartowała wyprawa NINIWA Team na Wyspy Brytyjskie. Niektórzy z humorem komentują ich przyszłe zmagania – ponoć letnia pogoda na wyspach różni się od zimowej tym, że deszcz jest cieplejszy!

Perspektywa deszczu nie napawa optymizmem, choć przyjmując sytuację zgodnie z pozytywnym przekazem hasła „Radość Życia” - może będzie to przynajmniej okazja do umycia się. W rzeczywistości tak licznej grupie może być bardzo trudno znaleźć nocleg, a zwłaszcza taki z dobrymi warunkami sanitarnymi. Ojciec Tomasz Maniura – organizator i kierownik wyprawy – nie zraża się tym specjalnie i odpowiada z uśmiechem – będzie Radość Życia! - To jest też istotą wyprawy, nauczyć się przyjmować najdrobniejsze rzeczy, cieszyć się z życia, z darów opatrzności. Życzliwy gest, uśmiech mijanej osoby, wyciągnięta ręka, podarowana butelka wody… Te drobne iskierki szczęścia z pewnością będą wyłapywane przez uczestników jak hausty powietrza w długiej i trudnej podróży. Wyzwanie uczestnicy wyprawy ofiarują w intencji rządzących państwami, by kierowali się w swoich decyzjach szacunkiem do życia ludzkiego. Podkreśla to logo tegorocznego rajdu.

Rowerzystów czeka ok. 5000 kilometrowych zmagań i 10 krajów do przemierzenia. Trasa po krajach kontynentu będzie jednak relatywnie krótka i potrwa tylko ok. 10 dni, a pozostałe 32 dni jazdy to już „przejażdżka” po Wyspach Brytyjskich, z drobną tylko pomocą promów. W tym roku grupa nie narzuca sobie większego niż 150 km dziennie rygoru jazdy. Wszystko po to, by znaleźć po drodze spontanicznie czas na spotkania z naszymi rodakami. Polaków na wyspach jest ok. 3 mln, jest więc spora szansa na życzliwe spotkania!

Pożegnanie rowerzystów rozpoczęło się już w niedzielę 2 sierpnia skocznymi dźwiękami koncertu „40 i 30 na 70” i mini quizem „100 pytań do uczestników”. Nazajutrz o 5.00 rano uczestnicy i goście zgromadzili się na Mszy w Kokotku, której przewodniczył ks. bp Jan Wieczorek. Podkreślał on wartość pokarmu wiecznego także w codziennych trudach wyprawy. Życzył też pielgrzymom, by byli wzorem i przykładem dla spotkanych osób. Po Eucharystii organizatorzy zaprosili wszystkich gości na śniadanie, a chwilę potem zabrzmiał gwizdek lidera grupy oznaczający sygnał wyjazdu.

2015-08-03 09:41:20 | K.Z ; Mateusz

facebook sledzik gg

Zobacz nasze galerie
Wyprawa Radość Życia - start
więcej

Więcej: Lubliniec * powiat lubliniecki * niniwa * Kokotek * wyprawa radość życia

Komentarzy: 1 dodaj

Powodzenia
Trzymajcie się!! Z Bogiem!
2015-08-03 22:52:26 | adam
więcej