Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.

Pogoda:  0 °C, 7 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Być swoim własnym ministrem spraw wewnętrznych! " [Stanisław Jerzy Lec]

Lublinieccy badmintoniści w Lörrach

 Lublinieccy badmintoniści w Lörrach

Reprezentacja Powiatu Lublinieckiego w badmintonie  w ramach partnerstwa powiatów: Lubliniec i Lörrach  wyjechała na turniej 30 Sengelen Cup Schopfheim, który odbył się 4 lipca 2015 r. w Niemczech.

Do Lörrach pojechało dziewięciu zawodników: Agnieszka Foryta, Hanna Szymańska, Zuzanna Luban, Eliza Kwiatkowska, Jędrzej Wachowski, Dawid Ziarniak, Aleksandra Ptak, Anna Czempik, Piotr Białas  i trenerzy – Sonia Wachowska i Tomasz Białas. 

Głównym celem wyjazdu do Niemiec było wzięcie udziału w Międzynarodowym Turnieju  Sengelen Cup.

Już w dniu przyjazdu do Lörrach, gdzie panowały prawie tropikalne upały (37 stopni) gospodarze zapewnili nam wiele atrakcji, jedną z nich było spędzanie kilku godzin na basenie.

Były skoki z trampoliny, zjazdy z wszystkich możliwych zjeżdżalni, pływanie  i opalanie. 

Po południu rozegraliśmy sparing z zawodnikami TSG Badminton w pobliskim Schopfheim.

Zarówno w hali, jak i na zewnątrz temperatura przekraczała 36 stopni Celsjusza, co bynajmniej nie przeszkadzało zawodnikom przez prawie trzy godziny we wszystkich możliwych układach polsko - niemieckich grać single, miksty i deble. Wieczór zakończył wspólny grill z zawodnikami klubu badmintonowego z Schopfheim.

Drugi dzień pobytu lublinieckich badmintonistów rozpoczęła wycieczka na czwarty co do wysokości szczyt pasma górskiego Gór Szwarzwaldu – Herzogenhorn. Była to wspólna wycieczka z zawodnikami Tsg Schopfheim. Ze szczytu roztaczały się piękne widoki, w dali można było zobaczyć Alpy. Po powrocie do Lörrach było wspólne wyjście na basen, mecze piłki siatkowej 

w międzynarodowej obsadzie, konkursy skoków na trampolinie i bardzo dobra zabawa. 

Wieczorem z zaprzyjaźnionymi zawodnikami niemieckimi poszliśmy na spacer po urokliwym Lörrach.

W sobotę od rana rozpoczął się turniej. Na początku były oficjalne powitania, wymiana okolicznościowych prezentów, a potem już rywalizacja sportowa. Turniej był rozgrywany w grach pojedynczych w kategorii U 9,U 11,U 13,U15 i U 17 oraz miał międzynarodową obsadę – grali 

w nim: Francuzi, Austriacy, Szwajcarzy, Niemcy oraz nasza drużyna.

Lublinieccy zawodnicy zaprezentowali się rewelacyjnie zdobywając 4 złote, jeden srebrny i jeden brązowy medal. W kategorii U-13 w finale rywalizowały o złoto dwie reprezentantki naszego powiatu, tym razem złoty medal wywalczyła Zuzanna Luban, a srebro zawiesiła na szyi Eliza Kwiatkowska. W kategorii U-15  w półfinale spotkały się dwie kolejne nasze zawodniczki. Agnieszka Foryta wygrała w trzech setach i potem wygrała finał, zdobywając złoty medal. Hania Szymańska wygrała mecz o 3 miejsce z zawodniczką z Schopfheim i zdobyła brązowy medal.

W kategorii U-17 Aleksandra Ptak zdobyła złoty medal wygrywając grupę , potem półfinał i finał.

W kategorii U-17 Jędrzej Wachowski wygrał kolejno  cztery mecze i zdobył złoty medal. 

Po zakończeniu wszystkich meczy odbyła się dekoracja zwycięzców, podium, dyplomy, nagrody rzeczowe i puchar dla najlepszej drużyny, który został wręczony na ręce  Sonii Wachowskiej dla reprezentacji Powiatu Lublinieckiego. Od razu po turnieju pojechaliśmy zwiedzać przepiękne szwajcarskie miasto – Bazyleę. Nocny spacer nad Renem w rozświetlonej Bazylei na pewno wszystkim na długo zostanie w pamięci.

Pomyślnie przebiegała współpraca między przedstawicielami władz samorządowych oraz trenerem klubu badmintonowego Hansem Kolodziejem i Grzegorzem Trąbskim ze Starostwa Powiatowego w Lublińcu, dzięki którym świetnie porozumiewaliśmy się między sobą.

Gospodarze ugościli nas wspaniale, zapewnili nam wiele atrakcji, czuliśmy  się  przez nich wręcz rozpieszczani. Zawiązały się przyjaźnie pomiędzy polskimi a niemieckimi zawodnikami. Przez te kilka dni mieliśmy okazję  poprawić swój angielski i niemiecki, ponieważ całe dnie spędzaliśmy w międzynarodowym  towarzystwie. Wszyscy mają nadzieję, że za rok ponownie spotkają się w Polsce. 

Zawodnicy i trenerzy  bardzo dziękują Panu Staroście za zorganizowanie wyjazdu do Lörrach. 

 

2015-07-13 17:03:25 | STB ENERGIA Lubliniec - Partner Lubliniec Info

facebook sledzik gg

Zobacz nasze galerie
Lublinieccy badmintoniści w Lörrach
więcej

Więcej: Sport * powiat lubliniecki * STB ENERGIA * badminton

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!