Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.

Pogoda:  -1 °C, 12 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Nie targuj się o ryby, których jeszcze nie złowiłeś." [Mądrość chińska]

OLDBOJE SPRTY 6 DRUŻYNĄ W POLSCE

OLDBOJE SPRTY 6 DRUŻYNĄ W POLSCE

W pierwszy weekend lipca w Byczynie odbyły się 27 Mistrzostwa Polski Oldbojów. Po raz pierwszy udział w nich wzięli Oldboje Sparty. W turnieju zagrały drużyny z całej Polski m. in. Pogoń Szczecin, RKS Radomsko, Zagłębie Dąbrowa Górnicza, Szczakowianka Jaworzno, Tur Turek, Concordia Knurów. Zespoły zostały podzielone na 4 grupy. Spartanie trafili do „grupy śmierci” wraz z Polonią Rzeszów (obrońca tytułu), Piastem Gliwice i Szczakowianką Jaworzno.

Rozgrywki odbywały się równolegle na 4 boiskach. Gra była prowadzona wręcz w tropikalnych warunkach, bieganie przy 36 stopniach na otwartym boisku nie było łatwe. W pierwszym meczu nasi oldboje zremisowali ze Szczakowianką 1:1, w kolejnym pokonali Piasta 6:0 a w ostatnim przegrali 0:3 z zeszłorocznymi mistrzami Polonią Rzeszów. Uzyskane wyniki uplasowały drużynę z Lublińca na drugim miejscu ex aequo z Jaworznem i o wyjściu z grupy zadecydowały rzuty karne. Spartanie strzelali celniej, co pozwoliło zagrać im w niedzielnym ćwierćfinale. W meczu o półfinał zmierzyli się ze Świętokrzyskim Okręgiem Piłki Nożnej. Spotkanie zakończyło się remisem 0:0 i ponownie musiano rozegrać serię rzutów karnych. Tym razem się nie udało i Sparta przegrywa 2:4.
Ostatecznie Mistrzem Polski Oldbojów została drużyna IVET Gliwice pokonując w finale Żywiecki Podokręg Piłki Nożnej 3:1, na najniższym stopniu podium stanęli piłkarze Polonii Rzeszów.

Sparta zagrała w następującym składzie: Adam Mika, Dariusz Sulima, Andrzej Orzeszek, Szymon Bienek, Janusz Bula, Rufin Rojek, Rafał Koza, Eugeniusz Urbańczyk, Artur Chłopaś, Damian Rupik, Arnold Gadecki, Józef Wocław, Dariusz Koseła, Ireneusz Bodora, Andrzej Jasiewicz, Mariusz Radek,Wiesław Sowa, Kazimierz Dorożyński, Dariusz Szymanek, Jan Mańka.
Gościem honorowym imprezy był Pan Zygmunt Anczok.

2015-07-13 13:12:06 | Damian R

facebook sledzik gg

Więcej: Piłka nożna * Lubliniec * Sparta Lubliniec * powiat lubliniecki

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!