Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.

Pogoda:  -3 °C, 18 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Mówi się trudno i płynie się dalej. {...} Rybka umie pływać, dopóki jest żywa. "

Chcą zdobyć dyplom technika

Chcą zdobyć dyplom technika

W technikach trwa sesja letnia egzaminów potwierdzających kwalifikacje. W Zespole Szkół Ogólnokształcąco - Technicznych w Lublińcu od 10 czerwca przez dwa tygodnie odbywają się egzaminy dla informatyków, hotelarzy, budowlańców, mechaników i architektów krajobrazu. 

W 2015r. o dyplom technika ubiega się w ZSOT nie tylko ponad setka absolwentów klas czwartych. W związku ze zmianą podstawy programowej do egzaminów potwierdzających poszczególne kwalifikacje w zawodzie przystępują uczniowie już w klasach drugich i trzecich. Obecnie bowiem kwalifikacje rozbite są na poszczególne elementy, a egzaminy zdaje się etapami (w zależności od zawodu) w sesji zimowej lub letniej.W tym roku przeprowadzenie sesji jest szczególnie wielkim wyzwaniem, ponieważ do  egzaminów zawodowych przystępuje łącznie 248 uczniów!

Uczniowie muszą wykonać konkretne zadanie, a nie jak dawniej, napisać projekt. Dlatego też lekcje mają charakter praktyczny. Dlatego uczniowie ZSOT w szkolnych pracowniach uczą się murarstwa, tynkarstwa, naprawiają komputery, wykonują prace ślusarsko - mechaniczne, ćwiczą usługi recepcji hotelowej, pielęgnują rośliny i projektują ogrody itd. Połowa godzin w programie technikum realizowana jest praktycznie, na stanowiskach pracy.

Czy tegoroczne wyniki uczniów ZSOT przyniosą szkole po raz czwarty tytuł srebrnej szkoły i najwyższe miejsce w regionie? Trzymajmy kciuki! Na wyniki trzeba poczekać do 28 sierpnia 2015 r.

2015-06-18 18:24:54 | ZSOT - Partner Lubliniec Info

facebook sledzik gg

Więcej: Lubliniec * ZSOT Lubliniec * edukacja * powiat lubliniecki

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!