Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.


Pogoda:  °C, km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Spójrz na morze: wpływa do niego tysiące rzek, a mimo to się nie przepełnia. Podobnie jest z ludzkim sercem- nigdy nie jest zadowolone, nawet jeżeli człowiek potrafi kamienie zmieniać w złoto." [Mądrość chińska]

Jubileuszowe zawody pływackie, z okazji 40-lecia Basenu krytego w Lublińcu

Jubileuszowe zawody pływackie, z okazji 40-lecia Basenu krytego w Lublińcu

Basen kryty w Lublińcu ma już 40 lat. Z tej okazji odbyły się zawody pływackie dla dzieci. Najmłodsi startowali w konkurencjach dziewczęta i chłopcy wraz z podziałem wiekowym. Najmłodszym zawodnikiem był chłopczyk który miał 7 lat, a najstarszym zawodnikiem chłopiec który miał 15 lat. Dzieci startowały w stylu dowolnym, dodatkową konkurencją był wyścig z deskami, na brzuchu lub plecach.

Poszczególne wyniki wyścigów:

Dziewczęta 8-9 lat, 1 miejsce Wiktoria Krus, 2 miejsce Magdalena Dzierla Waśko

Chłopcy 8-9 lat, 1miejsce Stępień Krzysztof, 2 miejsce Stępień Karol

Chłopcy 10 lat, 1 miejsce Milan Rybka, 2 miejsce Łukasz Popanda, 3 miejsce Aleksander Dziwis

Dziewczęta 10-11 lat 1 miejsce Martyna Chałat, 2 miejsce Wiktoria Anioł

Na zakończenie zawodów dzieci otrzymały nagrody rzeczowe, medale, książki o Basenie krytym w Lublińcu, dyplomy, statuetki, i słodycze, po wyścigach, w holu pływalni był słodki poczęstunek, oraz napoje. Dekoracja zawodników odbyła się przed basenem na nowo wyremontowanym placu. Zawodników dekorował medalami na podium, Burmistrz Miasta Lublińca, pan Edward Maniura, oraz Dyrektor ZGKLiC, pan Marek Brzezina. Na zakończenie pan Burmistrz podziękował oraz wręczył na ręce pana Tomasz Rybaka, podziękowanie za organizację imprez, i wkład w działalność sportową basenu. Organizatorem imprezy był administrator basenu, Zarząd Gospodarki Komunalnej Lokalowej i Ciepłownictwa w Lublińcu, przy współpracy z WOPR Lubliniec.

Zawody te z okazji 40 lat, to nie jedyna impreza które odbywają się na naszym Basenie. Podczas szkółek pływackich na zajęciach z instruktorem z nauki pływania, wiosna, lato, jesień, zima, uczy się pływać blisko 200 dzieci, około 200 uczniów, uczy się pływać w ramach zajęć z W-F, są to Szkoły Podstawowe z Lublińca, SP. 1 i SP.3, Gimnazjum nr 1. Na basenie odbywają się również zajęcia poza szkole z okolicznych miejscowości. Rożnego typu zawody pływackie, zawody mikołajkowe, zawody gimnazjalne, oraz szkół podstawowych. Odbywają się również szkolenia, kursy na stopień młodszego ratownika. Wszystko to pokazuję nam jak bardzo basen kryty jest nam potrzebny, jak wile wychował pokoleń, ratowników, oraz to dzięki temu że mamy basen, dzieci mogą korzystać z nauk pływania, przez co zmniejsza się liczba utonięć.

2015-06-17 10:26:55 | WOPR Lubliniec

facebook sledzik gg

Zobacz nasze galerie
Jubileuszowe zawody pływackie, z okazji 40-lecia Basenu krytego w Lublińcu
więcej

Więcej: Edward Maniura * Sport * Lubliniec * powiat lubliniecki * basen * Burmistrz

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!