Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.
Reklama Lubliniec Info

Pogoda:  0 °C, 15 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Trudności są po to, by sobie z nimi radzić, a nie po to, by się wycofać."

Brązowi medaliści

Brązowi medaliści

W dniu 26 maja w Sosnowcu odbył się Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej Województwa Śląskiego w czwórboju lekkoatletycznym. W finale spotkało16 drużyn dziewcząt i 16 drużyn chłopców, najlepsze drużyny z województwa śląskiego. Prawo startu w tym finale każda z ekip musiała wywalczyć na poszczególnych etapach rywalizacji najpierw eliminacji powiatowych a następnie rejonowych.

W trakcie zawodów uczestnicy musieli zmierzyć się w czterech konkurencjach lekkoatletycznych – biegu na 60 metrów, skoku w dal lub wzwyż, rzucie piłeczką palantową i biegu na 600 metrów dziewcząt i 1000 metrów chłopców.
Pogoda w tym dniu okazała się największym przeciwnikiem dla wszystkich zespołów ciągle padający deszczy i niska temperatura sprawiła, że starty w poszczególnych konkurencjach były nie lada wyzwaniem. Pomimo tego zacięta sportowa rywalizacja była od pierwszej do ostatniej konkurencji, do końca nasi chłopcy walczyli o jak najlepsze rezultaty poprawiając swoje rekordy życiowe w tak niekorzystnych warunkach (Wojciech Popanda 60m-7,95 s, Szymon Koza skok w dal -4,96 m) Klasyfikacja końcowa najlepszych zespołów wyglądała następująco : I miejsce- SP 1 Mysłowice 1069 pkt, II miejsce SP 15 Racibórz 1064 pkt, III miejsce SP 3 Lubliniec 1024 pkt.
W skład zespołu wchodzili: Wojciech Popanda, Szymon Szymczyk, Krystian Machoń, Mikołaj Kuberski, Szymon Koza, Nataniel Wróbel. Drużynę przygotował Krzysztof Mańka.

2015-06-09 14:03:08 | K. M.

facebook sledzik gg

Zobacz nasze galerie
Brązowi medaliści
więcej

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!