Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.

Pogoda:  -3 °C, 14 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Nic bardziej nie czyni człowieka tchórzliwym i pozbawionym sumienia niż chęć podobania się wszystkim" [M. Ebner-Eschnbach]

Złóż wstępnie wypełniony PIT przez Internet

Złóż wstępnie wypełniony PIT przez Internet

30 kwietnia upływa termin składania zeznań podatkowych za 2014 rok. Pierwszy raz Ministerstwo Finansów udostępnia podatnikom nową usługę wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego.

Usługa ta polega na udostępnieniu podatnikom propozycji rozliczenia rocznego PIT-37. To dodatkowa pomoc mająca sprawić, by składanie zeznania podatkowego było jeszcze prostsze, gdyż podatnik nie będzie musiał wypełniać sam zeznania podatkowego – zrobi to za niego administracja podatkowa.

Jednak usługa ta nie polega na tym, że to administracja podatkowa składa za nas zeznanie -jest to bardziej propozycja, z której podatnik może skorzystać lub nie.

Nadal dostępne pozostaje składanie zeznania PIT-37 na dotychczasowych zasadach – drogą elektroniczną do systemu e-Deklaracje lub papierowo.

Wstępnie wypełnione zeznanie ma jednak ograniczać do minimum nasz obowiązek związany z rozliczeniem rocznym. Pozwala nie tylko uniknąć błędów związanych z przepisywaniem danych z informacji od płatników. To także wygoda, prostota i szybkość.

Co to jest PFR?

Wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe (PFR – Pre-Filed tax Return) to propozycja rozliczenia rocznego PIT-37, udostępniana przez administrację podatkową, przygotowana wyłącznie na podstawie informacji pochodzących z informacji PIT-11, PIT-8C i PIT-R za 2014 r. otrzymanych od płatników. Nie obejmuje ona m.in. przychodów otrzymywanych od organów rentowych (np. ZUS). Jeśli więc podatnik otrzymał przychody od organów rentowych musi je uwzględnić (dopisać) w zeznaniu.

Dla kogo jest PFR w 2015 r.?

Wstępnie wypełnione zeznanie w 2015 r. adresowane jest do osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej, które zobowiązane są do rozliczenia rocznego za 2014 r. na formularzu PIT-37. Usługa dostępna jest zarówno dla podatników rozliczających się indywidualnie jak i wspólnie z małżonkiem. Istnieje możliwość także rozliczenia jako rodzic samotnie wychowujący dziecko.

Jakie dane są potrzebne do pobrania i wysłania PFR?

Aby pobrać i wysłać zeznanie podatkowe należy przygotować następujące dane:

  • Identyfikator podatkowy – PESEL/NIP
  • Imię i nazwisko.
  • Datę urodzenia.
  • Kwotę przychodu za 2014 r. – sumę przychodów z posiadanych informacji PIT-11, PIT-8C, PIT-R – niezbędną do pobrania PFR.
  • Kwotę przychodu za 2013 r. – niezbędną do wysyłki zeznania.
  • Adres e-mail – na który dostaniemy "kod autoryzujący" numer identyfikacyjny zeznania pozwalający na odszukanie zeznania w systemie i pobranie UPO.

Aplikacja e-Deklaracje Desktop z Ministerstwa Finansów służąca do wysłania zeznań podatkowych dostępna jest pod adresem: http://www.finanse.mf.gov.pl/pp/e-deklaracje

źródło: Ministerstwo Finansów

2015-04-02 10:50:33 | MF

facebook sledzik gg

Więcej: Lubliniec * powiat lubliniecki * urząd skarbowy * US Lubliniec

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!