Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.

Pogoda:  1 °C, 17 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Trudności są po to, by sobie z nimi radzić, a nie po to, by się wycofać."

Powitanie wiosny - FOTO + WIDEO

Powitanie wiosny - FOTO + WIDEO

„Zimę, zimę żegnamy, wiosnę, wiosnę witamy, drzewko dziś posadzimy, wiośnie się pokłonimy”. Pod tym hasłem w piątek 20.03.2015r. dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 8 wspólnie z Panią Dyrektor i personelem przeszły ulicami miasta niosąc kolorowe kwiaty wykonane wspólnie z rodzicami. Do akcji dołączyły się również przedszkolaki z Przedszkola ZS. im. św. Edyty Stein oraz Przedszkola Artystycznego Joanny Cieślik.

Tym razem powitanie wiosny, które jest już w Przedszkolu Miejskim Nr 8 tradycją odbyło się na skwerze Rodziny św. Edyty Stein. Specjalnie na tą okazję został zaproszony pracownik PGL LP Nadleśnictwa Lubliniec Pan mgr Andrzej Gajda, który wygłosił prelekcje na temat ochrony przyrody. Swoją obecnością zaszczyciły nas również Zastępca Burmistrza Miasta Lubliniec Pani Anna Jonczyk-Drzymała oraz Dyrektor ZOPO Pani Marzena Grzyb. Następnie zostało posadzone drzewko jako symbol budzącej się do życia wiosny. Z tej okazji dzieci również recytowały wiersze i zaprezentowały wiosenny taniec z wstążkami dostępny w materiale wideo. Mieszkańcy uczestniczący w imprezie zostali obdarowani wiosennymi kwiatami, które stworzyły radosny klimat.
Dodatkową atrakcją w tym dniu była możliwość obejrzenia zaćmienia słońca. To niecodzienne zjawisko wywołało ogromne zainteresowanie i zachwyt nawet wśród najmłodszych przedszkolaków.

mgr Urszula Czech
mgr Jolanta Skwarska

foto+wideo: Lubliniec.Info

2015-03-24 09:41:03 | Lubliniec.Info, U. Cz., J.S.

facebook sledzik gg

Zobacz nasze galerie
Powitanie wiosny 2015
więcej

Więcej: Lubliniec * Nadleśnictwo Lubliniec * ZS św. Edyty Stein Lubliniec * powiat lubliniecki * przedszkole * przedszkole Lubliniec * Anna Jonczyk-Drzymała * nadleśnictwo * Burmistrz

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!