Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.

Pogoda:  0 °C, 15 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Trudności są po to, by sobie z nimi radzić, a nie po to, by się wycofać."

ZŁOTE DZIEWCZYNY

13-14 grudnia w Białymstoku odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Młodzików i Juniorów w Badmintonie. Lubliniecka drużyna badmintonistek STB Energii Lubliniec okazała się na tych Mistrzostwach bezkonkurencyjna - zdobyła złoty medal i tytuł Drużynowych Mistrzyń Polski Młodziczek.

Z powodu kontuzji Elizy Kwiatkowskiej (złamana ręka), drużyna pojechała w niepełnym składzie i musiała w każdym pięcio-meczowym pojedynku z drużynami z innych klubów, oddać jeden mecz walkowerem.

Przyjęliśmy następującą taktykę - mówi trenerka Sonia Wachowska - wygrać za wszelką cenę trzy kolejne mecze (singiel, debel, singiel), aby ostatni, piąty mecz, nie był tym decydującym o wygranej. Ostatnim meczem rywalizacji między klubami jest singlowy pojedynek "trzecich" rakiet, a na tej pozycji u nas grała młodsza o jedna kategorię wiekową - Zuzanna Luban. Udało się taką taktykę zrealizować. Dziewczyny nie oddały nawet seta wygrywając wszystkie mecze stosunkiem 4:1 (ten jeden punkt zdobyty przez przeciwnika to był walkower - musieliśmy oddać bez gry drugiego debla).

Wynik uzyskany przez zawodniczki nie oddaje absolutnie emocji, jakie towarzyszyły niektórym meczom, bo te czasami kończyły się wynikiem 27-25... Jedna akcja, jedna dobrze lub źle zagrana lotka, mogła przechylić szalę zwycięstwa na korzyść rywalek. Emocje, zarówno zawodniczki grającej na korcie, jak i reszty drużyny sięgały zenitu...
Atmosfera na Drużynowych Mistrzostwach Polski jest wyjątkowa - tu nie gra się dla siebie, gra sie dla drużyny, dla klubu. Tutaj badminton przestaje być sportem indywidualnym.
W finale drużyna STB Energii Lubliniec pokonała drużynę Lednika Miastko 4:1, wcześniej w grupie pokonując drużyne z Zamościa i Bierunia.

Drużyna Młodziczek w składzie: Agnieszka Foryta, Zuzanna Luban i Hanna Szymańska zdobyła złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski 2014.
Trenerka STB Energii- Sonia Wachowska, otrzymała paterę z napisem "Najlepszy Trener Drużynowych Mistrzostw Polski Młodziczek". Oprócz ogromnego pucharu i złotych medali zawodniczki dostały cenne nagrody rzeczowe.
Do Mistrzostw Polski zawodniczki przygotowali trenerzy: Sonia Wachowska i Tomasz Białas.

Tytuł Mistrzyń Polski jest tym cenniejszy, iż udało sie go obronić - zawodniczki STB w innym składzie personalnym zdobyły w 2013 r. również mistrzostwo. W tym roku dziewczyny dokonały tego w trójkę.

Wyjazd i udział drużyny lublinieckich badmintonistek w Mistrzostwach Polski był możliwy dzięki realizacji zadania dotowanego i zleconego przez Burmistrza Miasta Lublińca Edwarda Maniurę.

 

2014-12-17 20:50:22 | STB ENERGIA Lubliniec - Partner Lubliniec Info

facebook sledzik gg

Zobacz nasze galerie
ZŁOTE DZIEWCZYNY
więcej

Więcej: Sport * STB ENERGIA * badminton

Komentarzy: 3 dodaj

wielkie uznanie !!!!
Wielkie uznanie dla osiągnięć zawodniczek i super trenerki - Soni Wachowskiej
2014-12-21 11:38:02 | Kibic sportowy
Gatrulacje!
Wspaniała sportowa postawa. Gratulacje dla dziewczyn i opiekunów i szacunek dla miasta za wsparcie!
2014-12-19 11:48:04 | sportowy duch
gratulacje
mega gratulacje - zawodnicy badmintona pokazują nasze miasto z jak najlepszej strony. I ci młodsi i ci starsi nie żałują energii i czasu, talentu i ciężkiej pracy by współzawodniczyć z innymi w grze fair play na wszystkich boiskach w Polsce. Oby więcej dyscyplin na tym poziomie w naszym mieście.
2014-12-18 12:48:05 | ja
więcej