Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.

Pogoda:  -1 °C, 15 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Trzeba działać jak człowiek myślący, trzeba myśleć jak człowiek czynu." [Henri Bergson]

Nowy rozkład jazdy pociągów

Uwaga podróżni! W niedzielę zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy pociągów. Zostały również zakończone prace remontowe tras w kierunku Częstochowy i Opola. Rewitalizacja pozwoliła znacząco zmniejszyć czas podróży. Wsiadając do pociągu na dworcu w Lublińcu po 21 minutach powinniśmy być w Częstochowie, a w Opolu po 33 minutach. Do Wrocławia dojedziemy w godzinę i 18 minut, a do Warszawy w dwie i pół godziny.

Rekordowo krótka podróż z Warszawy do Wrocławia przez Częstochowę i Opole
Od 14 grudnia, czas przejazdu pociągiem pomiędzy Warszawą a Wrocławiem przez Częstochowę, Lubliniec, Opole skróci się do niespełna 3 godzin i 45 minut. To wynik lepszy o ponad 1,5 godziny od obecnego czasu przejazdu. Zrewitalizowana trasa Koniecpol – Częstochowa – Opole, pozwala również na skrócenie połączeń z Krakowa do Wrocławia z ok. 5 do ok. 3 godzin. Nowa trasa zapewni też szybką podróż z Częstochowy do Wrocławia, która potrwa około 1,5 godziny.

Rewitalizacja trasy Koniecpol – Częstochowa – Opole będącej częścią połączenia Warszawa – Wrocław, została już zakończona. Inwestycja współfinasowana przez UE na odcinku Częstochowa – Fosowskie, to kompleksowy remont linii kolejowych o łącznej długości około 150 km. Prace objęły remont 32 peronów, które zostały podwyższone i dostosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Na peronach są nowe wiaty oraz obiekty małej architektury jak ławki, kosze czy tablice informacyjne. Roboty rewitalizacyjne to również remont blisko 130 obiektów inżynieryjnych takich jak wiadukty, mosty i przepusty oraz ponad 75 przejazdów kolejowo-drogowych. W ramach tych prac wymieniona została również sieć trakcyjna oraz bramki i słupy służące do jej podtrzymywania. Między Opolem a miejscowością Fosowskie pociągi pojadą z prędkością do 140 km/h, natomiast na odcinku Fosowskie - Włoszczowa do 120 km/h.

2014-12-11 10:46:48 | Lubliniec.Info

facebook sledzik gg

Więcej: Lubliniec * PKP * powiat lubliniecki

Komentarzy: 25 dodaj

zeby ludzie wsiedli i wysiedli. Ze stradomiast w 5 minut dojdziesz do ronda mickiewicza i potem w tramwaj, minuta max dwie i jestes w centrum czestochowy. A jak sie nie podoba dojazd do Częstochowy w niecałe 20 minut to jeździj sobie autobusem lub busem w godzine.
2014-12-18 10:56:57 | mieszkaniec
Tylko do częstochowy-stradom!
Wspaniałe pociągi z Lublińca jeżdżą tylko do Czestochowy Stradom, po uj mi takie połączenie? żeby się potem wydostać ze stradomia potrzeba ok 40 min.
2014-12-18 10:47:44 | podróżujący
a po co ten postój ??
2014-12-17 23:07:04 | daniel
no bo ma postój
2014-12-17 14:09:55 | mieszkaniec
Cien pendolino nad Lublincem
Wczoraj widzialem jak przejezdzalo przez Lubliniec pendolino i wygladalo, ze mialo postoj na stacji, bo predkosc najazdowa byla zbyt mala.
2014-12-17 11:14:41 | dzordz
Czemu trudniej?? Do Katowic jest prawie co godzine pociąg, do Krakowa pociąg jest co dwie godziny. Do Opola i Częstochowy średnio co półtorej godziny. Szkoda,ze lubliniec.info nie napisało o czasu przejazdu z Lublińca do Krakowa który jest rekordowy! Wynosi tylko 1 godzine i 50 minut!! Pociągi z Lublińca do Krakowa jadą przez Czestochowe Stradom. Natomiast co do wypowiedzi o karcie dużej rodziny. To czemu burmistrz Lublińca ma zajmować sie mieszkańcami okolicznych gmin? Przeciez macie swoich wójtów, poza tym jest tez Starosta powiatu! Burmistrz rządzi tylko w Lublińcu!
2014-12-17 08:30:02 | tadek
WARSZAWA
Hurrrra wszyscy jedziemy do Warszawy!!! .... bo do Tarnowskich Gór, Katowic, Opola, Częstochowy to już raczej trudniej....
2014-12-16 19:47:32 | vzydc
prosze pisać o Pendolinie a nie o łyżwach i basenach
2014-12-16 12:52:19 | Adam
Ktosiu ze wsi! Napisz o swoim problemie do burmistrza.
Na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Lublińcu znajduje się zakładka "Pytania do burmistrza". Tam z pewnością uzyskasz odpowiedź. Nawet dziś znalazła się tam odpowiedź burmistrza w sprawie funkcjonowania Karty w naszej gminie. Posiadacz Karty może korzystać np. z lodowiska, z usług wypożyczalni łyżew zupełnie za darmo! Jeżeli starczy mu ochoty i sił, to w tygodniu posiadacz Karty może 6 godzin za darmo ślizgać się na wypożyczonych łyżwach, a weekendy nawet 10 godzin.
2014-12-16 11:27:36 | ktoś z miasta
Karta rodzinna
Przepraszam że odbiegam od tematu ale nie wiedziałem gdzie to zamieścić więc napiszę tutaj.Mieszkam we wsi w okolicy Lublińca i od niedawna jestem posiadaczem karty tzw" dużej rodziny" miały być zniżki podobno nawet w kinie i na basenie nie trzeba płacić za bilety a tu prosze niespodzianka. Zachodzę ostatnio do kina pokazuję moją kartę a pani mi mówi "przykro mi ale tylko dla mieszkańców Lublińca są u nas ważne te karty". Żeby tego było mało poszedłem na basen a tam usłyszałem to samo. Normalnie jest to dla mnie niezrozumiałe jak można tak traktować ludzi ze wsi ? Co to ma być za wyróżnianie miastowych. Basen i kino jest dla wszystkich a nie tylko dla miastowych, jak można tak poniżać ludzi którzy mieszkają na wsi to jest skandal.Mnie osobiście stać na te bilety jednak chodzi o sam fakt co mi powiedziano. Panie burmistrzu chyba pora zacząć traktować wszystkich w powiecie równo a nie dzielić na miastowych i tych ze wsi...
2014-12-15 23:00:01 | ktoś ze wsi
A co robić z bagażem w pędolino, bo nie widać w przedziale pułek bagażowych nad siedzeniami pasażerów?
Gdzie podziać walizki, narty, wózek dla dziecka? W wagonie bagażowym?
2014-12-15 14:31:39 | matka
więcej