Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.

Pogoda:  1 °C, 17 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Trudności są po to, by sobie z nimi radzić, a nie po to, by się wycofać."

III Memoriał im. Edmunda Grucy - VII Otwarte Mistrzostwa Lublińca w Badmitnonie za nami

W piątek, 5 grudnia, w hali lublinieckiego liceum w ramach III Memoriału im. E. Grucy odbył sie Mikołajkowy Turniej dla dzieci i młodzieży. Każdy uczestnik turnieju otrzymał paczkę od Mikołaja, a zdobywcy miejsc na podium medale, dyplomy i nagrody. Turniej przebiegał w bardzo miłej atmosferze, wiele meczów było bardzo wyrównanych, wygranych na przewagi. Atmosferę tworzyli też bardzo licznie zebrani rodzice, którzy kibicowali, dopingowali i cieszyli z wygranych meczy. Emocje odczuwały nie tylko dzieci stojące na podium z medalem na szyi, ale także rodzice dumni ze swoich pociech.

Natomiast w niedzielę 7 grudnia odbył się III Memoriał im. Edmunda Grucy - VII Otwarte Mistrzostwa Lublińca w Badmintonie. Turniej zgromadził ponad 50 uczestników. Mecze rozgrywano na 6 kortach, sędzią głównym był prezes Śląskiego Oddziału Polskiego Związku Badmintona pan Jarosław Ociepa. Turniej został zorganizowany przez klub STB Energia Lubliniec oraz UM Lubliniec. Na uroczyste otwarcie, poza zawodnikami i licznie zgromadzoną rodziną patrona memoriału, przybył Burmistrz Miasta Lublińca Edward Maniura i wicestarosta Powiatu Lublinieckiego Tadeusz Konina (który brał czynny udział w turnieju jako zawodnik).

Memoriał rozpoczął się minutą ciszy ku czci Edmunda Grucy, potem głos zabrał Burmistrz, przybliżając sylwetkę patrona memoriału.
Formułę "III Memoriał im. Edmunda Grucy uważam za otwarty" wygłosiła żona patrona memoriału - Regina Gruca.
W hali toczyły się mecze, a w hallu można było oglądać wystawę - "Memoriały w obiektywie" - przygotowaną przez córkę patrona memoriału - Lilianę Białas.
W części łącznika między halą a liceum została urządzona "kawiarenka " - ciasta, ciasteczka, kawa , herbaty.
Przez cały czas trwania turnieju na jednej ze ścian wyświetlane były prezentacje multimedialne dotyczące klubu STB Energia Lubliniec oraz I i II Memoriału im. Edmunda Grucy.
Dla zwycięzców były piękne puchary, a dla srebrnych i brązowych medalistów specjalne "badmintonowe" medale. Było podium, nagrody, zdjęcia i przede wszystkim bardzo miła, sportowa atmosfera.

III Memoriał im. Edmunda Grucy został zrealizowany jako zadanie publiczne zlecone i dotowane przez Burmistrza Miasta Lublińca.

Wyniki zmagań turniejowych na kolejnej stronie.

2014-12-10 09:34:50 | STB ENERGIA Lubliniec - Partner Lubliniec Info

facebook sledzik gg

Więcej: Edward Maniura * Sport * Lubliniec * powiat lubliniecki * STB ENERGIA * badminton * Burmistrz

Komentarzy: 1 dodaj

!!!
??? sie wszyscy spotkali po wyborach
2014-12-11 19:45:16 | rr
więcej