Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.

Pogoda:  1 °C, 17 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Trudności są po to, by sobie z nimi radzić, a nie po to, by się wycofać."

Osiem medali zawodników STB Energii Lubliniec

W dniach 28-30 listopada w Warszawie, na dwóch halach sportowych, odbył się XI Międzynarodowy Otwarty Festiwal Badmintona w kategoriach Młodzik i Junior. Turniej ten jest jednym z pięciu turniejów grand prix - najwyżej punktowanych zawodów w ciągu sezonu sportowego. Turniej był bardzo mocno obsadzony, zgromadził blisko 300 zawodników, grała na nim cała czołówka polskich badmintonistów w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz silna reprezentacja Ukrainy, Białorusi, a także zawodnicy z Litwy i Włoch. Dla zawodników STB Energii Lubliniec był to bardzo udany turniej, na którym lublinieccy badmintoniści zdobyli aż 8 medali - cztery złote i cztery brązowe. Mieli okazję rywalizować z zawodnikami z Ukrainy i Białorusi.

W kategorii młodzik młodszy III miejsce w deblu zdobyła - Zuzanna Luban w parze z zawodniczką z Gdańska Marceliną Franczuk. Dziewczyny wejście do finału przegrały z Białorusinkami w pasjonującym 3 setowym meczu. Wcześniej w ćwierćfinale pokonały parę deblową z Ukrainy. W bezpośrednim meczu o 3 miejsce pokonały deblistki z Białegostoku. Drugi brązowy medal Zuzanna Luban zdobyła w mikście, w parze z Andrzejem Niczyporukiem z Warszawy.
W singlu Zuzia niestety od razu w grupie trafiła na zwyciężczynię turnieju Białorusinkę Anastazję Khomicz, której uległa w dwóch setach. Wyszła z grupy z drugiego miejsca do finału "B" , w którym to pokonała wszystkie rywalki. Ostatecznie uplasowała się w singlu na 12 miejscu.
W kategorii młodzik zawodniczki z Lublińca okazały się bezkonkurencyjne - zdobyły złote medale w mikście, deblu i singlu.

Agnieszka Foryta cieszyła się: I miejscem w mikście w parze z Kordianem Kobylnikiem (Technik Głubczyce), I miejscem w deblu z koleżanką klubową - Hanna Szymańską i III miejscem w singlu.
Hanna Szymańska zdobyła złoty medal w singlu i drugi złoty medal w deblu z koleżanka klubową - Agnieszką Forytą.
W kategorii junior młodszy - III miejsce w deblu zdobył Jędrzej Wachowski w parze z Michałem Kikosickim (Wolant Łódź). Zawody trwały trzy dni, ostatnie dekoracje zwycięzców odbywały się w niedzielę po 22.00. Lublinieccy badmintoniści, jako jedni z ostatnich opuszczali halę sportową - grali ostatnie mecze turnieju - mecze o medale.

Końcówka roku jest dla zawodników STB Energii Lubliniec bardzo intensywna pod względem sportowym. Wrócili z zawodów w poniedziałek nad ranem, a już w czwartek jadą na Grand Prix do Suwałk. Kolejny tydzień to Drużynowe Mistrzostwa Polski Młodzików w Białymstoku, a weekend przedświąteczny spędzą na Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Suwałkach. W przerwie między Świętami a Nowym Rokiem zawodnicy będą brali udział w czterodniowym zgrupowaniu kadry narodowej w Istebnej.

W Lublińcu 5 grudnia, piątek, klub STB zaprasza dzieci i młodzież na Mikołajkowy Turniej Badmintona (hala liceum, ul. Sobieskiego godz.17.00), a 7 grudnia, niedziela, na III Memoriał im. Edmunda Grucy - VII Otwarte Mistrzostwa Lublińca w Badmintonie (hala liceum, godz. 10.00).

2014-12-02 23:53:30 | STB ENERGIA Lubliniec - Partner Lubliniec Info

facebook sledzik gg

Więcej: Sport * ZS nr 1 A. Mickiewicza * Lubliniec * powiat lubliniecki * STB ENERGIA * badminton

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!