Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.
Reklama Lubliniec Info

Pogoda:  -1 °C, 7 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" I tylko jedno może unicestwić marzenie - strach przed porażką." [Paulo Coehlo]

Najlepszy patron Gimnazjum nr 2 Święty Jan Paweł II.

W dniu 28.04.2014r. w Gimnazjum nr 2 odbyły się uroczystości związane z uczczeniem Kanonizacji Jana Pawła II. Uczniowie, nauczyciele oraz Dyrekcja szkoły wzięli udział w Mszy Św. koncelebrowanej w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Lublińcu, na której uczczono relikwie Jana Pawła II.

Następnie wszyscy udali się do budynku Gimnazjum nr 2 na akademię, która została przygotowana przez uczniów pod kierunkiem mgr Agaty Kwolek, mgr Grażyny Gerhards i mgr Adriany Wręczyckiej. Przedstawienie w wykonaniu zespołu „Trapez” przybliżyło sylwetką Jana Pawła II nie tylko jako głowę Kościoła, ale również jego dzieciństwo i lata młodzieńcze. Dzięki spektaklowi uczniowie przekonali się że, Święty Jan Paweł II był człowiekiem pełnym humoru i radości życia. Przedstawienie zostanie zaprezentowane ponownie 2 maja 2014 o godz. 16.00 na Bulwarze Grotowskiego. W uroczystej akademii wzięli udział przedstawiciele władz Miasta: Pan Burmistrz Edward Maniura, Pani Wiceburmistrz Anna Jonczyk - Drzymała, Przewodniczący Rady Miejskiej, Radni władze Kościoła, Rada Rodziców oraz zaproszeni goście z miasta partnerskiego Kravare. Nasi czescy goście przygotowali krótki występ wokalny, który zachwycił wszystkich uczestników spotkania. Po zakończeniu części oficjalnej, każdy mógł spróbować papieskiej kremówki. Goście z Kravare wraz z młodzieżą Gimnazjum nr 2 udali się na wspólny spacer po mieście. Obejrzeli m.in. Zamek Lubliniecki, Bulwar Grotowskiego oraz Kościółek Świętej Anny. Wizyta w naszym mieście była również okazją do spróbowania kuchni śląskiej.

Karina Płotkowska, Katarzyna Małek

2014-04-30 22:17:37 | Gimnazjum nr 2 - Partner Lubliniec.Info

facebook sledzik gg

Więcej: Edward Maniura * Lubliniec * powiat lubliniecki * Gimnazjum nr 1 Lubliniec * Piotr Półtorak * Anna Jonczyk-Drzymała * Bulwar Franciszka Grotowskiego * Burmistrz

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!