Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.

Pogoda:  -4 °C, 16 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Prawdziwa wielkość ubrana jest w prostotę. " [Mikołaj Gogol]

Deutsch-Wagen-Tour w Zespole Szkół im. św. Edyty Stein KSW w Lublińcu

Projekt „Deutsch-Wagen-Tour” ma na celu promocję nauki języka niemieckiego wśród dzieci i młodzieży. Istotą kampanii jest 5 jeżdżących po Polsce oznakowanych samochodów z lektorami języka niemieckiego oraz różnymi materiałami i sprzętem audiowizualnym, wykorzystywanymi podczas przeprowadzanych w nowatorski sposób zajęć warsztatowych. Stałymi punktami postojowymi samochodów są następujące miasta: Poznań, Wrocław, Kraków, Lublin i Olsztyn, jednakże auta podróżują po całym kraju, docierają do różnych zakątków kraju i właśnie jedno z nich odwiedziło naszą szkołę w Lublińcu.

W dniu 15 listopada 2012r. gościliśmy w szkole lektorkę języka niemieckiego – p. Joannę Lay, która przeprowadziła warsztaty językowe dla uczniów naszej szkoły w ramach ogólnopolskiego projektu Deutsch-Wagen-Tour. Zajęcia odbyły się w trzech grupach wiekowych, wzięli w nich udział wszyscy uczniowie szkoły podstawowej oraz I klasy gimnazjum.

Każde z przeprowadzonych zajęć charakteryzowało się doborem różnorodnych, ciekawych gier i zabaw językowych, które w niekonwencjonalny sposób dostarczyły naszym wychowankom inspiracji do dalszej nauki języka niemieckiego, a także poznawania kultury naszego zachodniego sąsiada. Uczestnicy warsztatów poznali nazwy kolorów podczas zabawy z balonami i chustą animacyjną, nauczyli się tańca bawarskiego wykonywanego w parach, piekli ciasto „na plecach sąsiada” według niemieckiego przepisu, uczestniczyli w zawodach ruchowych zgodnie z poleceniami w języku niemieckim, a także korzystali z puzzli edukacyjnych i gier ćwiczących sprawność mówienia.

Każdy uczestnik spotkania otrzymał drobny upominek promujący akcję Deutsch-Wagen-Tour, ponadto p. Joanna Lay wręczyła nagrody zwycięzcom konkursu plastycznego, przeprowadzonego w ramach przygotowań uczniów do udziału w projekcie.

Wizyta Deutsch-Wagen-Tour w naszej szkole po raz kolejny przekonała uczniów, że nauka języka niemieckiego może okazać się zarówno przyjemnością, jak i ogromną korzyścią edukacyjną w dzisiejszej Europie, której bogactwem jest właśnie jej wielojęzyczność. Z tego też powodu wszyscy Europejczycy powinni się uczyć przynajmniej dwóch języków obcych. Uczniowie naszej szkoły stają się Europejczykami w pełnym tego słowa znaczeniu dzięki nauczanym w naszej szkole równorzędnie dwóm językom obcym, a także bogatej ofercie edukacyjnej, którą realizuje Zespół Szkół im. św. Edyty Stein KSW w Lublińcu.

L.M.

2012-11-21 06:52:25 | H.K. ZS im. Edyty Stein - Partner Lubliniec Info

facebook sledzik gg

Zobacz nasze galerie
Deutsch-Wagen-Tour w Zespole Szkół im. św. Edyty Stein KSW w Lublińcu
więcej

Więcej: Lubliniec * edukacja * ZS św. Edyty Stein Lubliniec

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!