Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.
Reklama Lubliniec Info

Pogoda:  -6 °C, 24 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Miłości nie udowadnia się słowami." [ Mikołaj Gogol]

Katarzyna Winters o akcji dla przytuliska

Katarzyna Winters jest autorką książki pt. U kresu tęczy. Zima, której tematem jest życie psów za Tęczowym Mostem. Jednocześnie jest wolontariuszką w lublinieckim przytulisku dla psów. Właśnie trwa akcja charytatywna dla lublinieckich psiaków. Połowa dochodu ze sprzedaży książki zostanie przeznaczone na przytulisko w Lublińcu.

Jak powstała książka? O czym opowiada?
Książka ukazała się w księgarniach sierpniu 2009 i porusza bolesny i trudny temat, jakim jest odejście naszego czworonożnego przyjaciela za Tęczowy Most.
Moja ukochana suczka Norunia przeszła na drugą stronę tęczy w lipcu 2008 roku. Po jej odejściu bardzo cierpiałam. Chcąc oderwać się od traumatycznych przeżyć, zaczęłam uciekać w świat fantazji. Tak powstała napisana przeze mnie książka.
"U kresu tęczy. Zima" to pierwszy tom cyklu powieściowego o przygodach Noruni, która mieszka obecnie w niezwykłej Krainie Psiej Radości. Książka opisuje w realistyczny sposób baśniowy świat, istniejący gdzieś daleko wśród bezkresnych galaktyk, do którego można w każdej chwili przenieść się myślami.
Wraz z Norunią zapraszamy Wszystkich, którzy kochają swoich czworonożnych, wiernych przyjaciół do Krainy Psiej Radości, gdzie czekają na Czytelników miłe wrażenia.

Gdzie można nabyć książkę?
Książkę można kupić w księgarniach internetowych, na Allegro, także bywa dostępna w Empiku, a inne księgarnie mogą ją sprowadzić na zamówienie. Poza tym ja, jako autorka i właścicielka nakładu, posiadam sporo egzemplarzy u siebie w domu. Książka kosztuje 20 zł., z czego 10 zł. przeznaczam na pomoc dla moich podopiecznych z przytuliska w Lublińcu, z reszty kwoty pokrywam koszt przesyłki (list polecony priorytetowy), pozostaje mi także rozliczenie się z urzędem skarbowym.

Czy można pomóc przytulisku w inny sposób niż zakup książki?
Oczywiście pomoc dla przytuliska to nie tylko zakup książki. Wszelka pomoc finansowa (wpłaty na konto OTOZ-u) oraz rzeczowa (dobra karma, witaminy, koce, słoma, budy, ręczniki, itp.) są dla nas cennym darem. Najcenniejszym zaś, jest adopcja naszych podopiecznych.

Jak wygląda praca w przytulisku?
Wolontariusze starają się codziennie być w przytulisku. Zajmują się socjalizacją psów, wyprowadzają je na spacery, sprzątają boksy, myją miski, szczotkują zwierzęta. Ostatnio dwa psiaki były kąpane w salonie "Psi świat" u pani Joli, która także pomaga w ten sposób charytatywnie naszym podopiecznym.

Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt OTOZ „ANIMALS”
Inspektorat w Lublińcu
ul. Cebulskiego 6/26
42-700 Lubliniec
www.otozlubliniec.blogspot.com

Insp .Beata Żółkiewska - tel. 660 737 137
Insp. Małgorzata Tychowska- tel. 793 147 805

Nr konta dla darczyńców: 35 8457 0008 2006 0081 7813 0001

2012-10-22 07:24:29 | Mateusz

facebook sledzik gg

Więcej: Lubliniec * OTOZ Animals Lubliniec

Komentarzy: 1 dodaj

U kresu tęczy
To wspaniała książka cudownie napisana :) Ciekawa jestem co sądzą o tej akcji mieszkańcy Lublińca ? Czy wyraża poparcie i choć cześć z nich kupi książkę, aby pomóc zwierzętom i mieć do czytania wspaniała książkę ?
2012-10-24 20:19:56 | Ilvaja
więcej