Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.

Pogoda:  16 °C, 7 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
"Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono. " [Wisława Szymborska "Minuta ciszy po Ludwice Waszy"]

Liga Siatkówki - kolejne mecze

W sobotę 15 maja Liga Siatkówki rozegrała kolejne mecze. W pierwszym meczu zagrały drużyny Student i Orły Swobody. Po wygraniu pierwszych dwóch setów przez Studenta 25:22 i 25:17 Orły zabrały się za grę i wygrały kolejne dwa sety 25:20 oraz 25:22. A więc o końcu meczu zadecydował piąty set. Tutaj nie sprawdziło się stare powiedzenie siatkarskie że "jak ktoś nie wygrywa 3:0 to przegrywa 3:2" i Student wygrał tą partię 15:10 i całe spotkanie 3:2.
Mecz był bardzo zacięty i wyrównany a emocje sięgały zenitu szczególnie w końcówce meczu kiedy to przegrana drużyna nie zgadzała się z niektórymi werdyktami sędziego.

W drugim meczu zagrały drużyny Pedagog i dobreOKNA. Tutaj obyło się bez niespodzianki i Pedagog wygrał gładko to spotkanie 3:0 w setach 25:15 , 25:19 oraz 25:14. Był to nie wątpliwie słabszy dzień chłopaków z drużyny dobreOKNA, ponieważ widzieliśmy już lepsze mecze tych chłopaków.

W trzecim meczu miały zagrać drużyny XXX L.O. Lubliniec i Walka Strong. I tutaj odbyła się duża niespodzianka. Zespół XXX L.O. przybył na mecz z czterema zawodnikami. Zgodnie z przepisami po określonym czasie sędzia przyznał drużynie Walka Strong wygraną przez walkower. A więc 3:0 we wszystkich trzech setach 25:0. Była to pierwsza wygrana i pierwsze 3 punkty Walki Strong.

Po tej kolejce zmienił się układ tabeli. Zespół Studenta wskoczył na drugie z trzeciego miejsca. A Lider nie grając meczu w tej kolejce podskoczył z piątego na czwarte miejsce. Sytuacja taka miała miejsce ponieważ według przepisów przyjętych w naszej lidze za przegraną walkowerem odbiera się drużynie jeden punkt. Pomimo pierwszych trzech punktów Walki Strong sytuacja w końcu tabeli nie zmieniła się.