Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.

Złota myśl dnia:
"Każdy człowiek ma prawo czasem zwątpić i porzucić swe dzieło, natomiast nie ma prawa o nim zapomnieć" [Paulo Coelho "Piąta Góra"]

Mecze Ligi Siatkówki

W sobotę 08.05.2004 odbyły się kolejne trzy mecze.
W pierwszym spotkaniu zagrały drużyny XXX L.O. z Lublińca oraz dobreOKNA. Pierwszego seta wygrała drużyna XXX L.O. 25:20. Jednak chłopaki z drużyny dobreOKNA z seta na set grali coraz lepiej. W drugim secie drużyny walczyły do końca o każdy punkt i po długiej wymianie zwyciężyła drużyna XXX L.O. 27:25. Trzeci set należał jednak do Dobrych Okien, które wygrały 25:13, za sprawą świetnie funkcjonującego bloku.
Wydawało się wtedy, że mecz może skończyć się niespodzianką, jednak w czwartym secie ostro do gry wzięła się drużyna z Liceum i wygrała go 25:19, wygrywając cały mecz 3:1.

Drugi mecz tego dnia zapowiadał się bardzo ciekawie, gdyż spotkały się dwie drużyny które maja aspirację na pierwsze miejsce w lidze. Była to drużyna Pedagoga oraz drużyna Studenta.
I faktycznie mecz był bardzo emocjonujący a niektóre akcje przypominały grę drużyn występujących w pierwszej lidze. Jednakże doświadczenie Pedagoga okazało się dominujące i drużyna ta wygrała pierwszego seta 25:16 i drugiego 27:25 po wyrównanej walce. Do porażki Studenta przyczyniły się błędy zagrywki. W drugim secie doliczyłem się ich 13. W trzecim secie jeden z zawodników Studenta skręcił nogę w kostce i drużyna ta kończyła grę w piątkę. W tej sytuacji Pedagog gładko wygrał tego seta 25:14 i cały mecz 3:0.

Trzeci mecz rozegrały drużyny Lider Lubliniec oraz Orły Swobody. Po pierwszym gładko wygranym secie przez Lidera 25:13 jego zawodnicy za bardzo się rozluźnili i przegrali drugiego seta 19:25. Wtedy w drużynie lidera zaczęły się kłótnie co nie wpłynęło pozytywnie na grę tego zespołu. W kolejnej odsłonie wygrała również drużyna Orłów Swobody 25:18. Sytuacja ta całkowicie dobiła Lidera i czwartego seta przegrali "na stojąco" 14:25 i cały mecz 1:3.

Po tym dniu w znacznej części zmienił się układ tabeli. Kilka zespołów spadło, kilka awansowało. Przed nami jeszcze trzy soboty spotkań, tabela może ulec dużym zmianom.