Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.

Pogoda:  -2 °C, 16 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Nic bardziej nie czyni człowieka tchórzliwym i pozbawionym sumienia niż chęć podobania się wszystkim" [M. Ebner-Eschnbach]

Powiatowe Dni Językowe

Powiatowe Dni Językowe odbyły się w Zespole Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu w dniach 17-26 kwietnia 2012 r. pod Patronatem Starosty Powiatu Lublinieckiego na dwóch poziomach gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym.
W konkursie wzięli udział uczniowie: Gimnazjum nr 1 i 2 w Lublińcu, Gimnazjum w Pawonkowie, Lubecku i Kaletach. Dodatkowo uczniowie z Zespołu Szkół im. św. Edyty Stein, Zespołu Szkół Medycznych, Zespołu Szkół Ogólnokształcąco -Technicznych oraz uczniowie z „Mickiewicza” w Lublińcu.

Różnorodność konkursów, możliwość sprawdzenia swoich umiejętności, wiele cennych nagród ufundowanych przez Starostę i sponsorów  przyciągnęła  ok. 80 gimnazjalistów oraz 100 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu lublinieckiego.
 
W ramach POWIATOWYCH DNI JĘZYKOWYCH odbyły się następujące konkursy:
„Wiedzy o krajach niemiecko - anglojęzycznych i o Francji”, „Mistrz języka angielskiego,  niemieckiego”, recytatorski i krasomówczy, wokalny na piosenkę w wybranym języku, multimedialny na przedstawienie zwyczaju lub święta z wybranego kraju, plastyczny „Słynne budowle Europy” oraz taneczny „Tańce Europy”.
    
Oprócz konkursów odbyły się warsztaty plastyczne „Stroje ludowe Europy” dla gimnazjalistów oraz warsztaty taneczne „Tańce ludowe Europy” pod kierunkiem trenera z Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” z Koszęcina,  które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród młodzieży.
Historia Dni Językowych w "Mickiewiczu" sięga roku 1994, a więc w tym roku po raz osiemnasty mogliśmy współzawodniczyć i bawić się. Mogliśmy się przekonać o różnorodnych talentach i ogromnej chęci uczenia się języków obcych wśród młodzieży.

Koordynatorem całego przedsięwzięcia była Małgorzata Kania.

2012-05-10 07:02:25 | Małgorzata Kania

facebook sledzik gg

Zobacz nasze galerie
Powiatowe Dni Językowe 2012
więcej

Więcej: Kultura * Zespół Pieśni i Tańca Śląsk * ZS nr 1 A. Mickiewicza * Pawonków * Lubliniec * ZSOT Lubliniec * edukacja * ZS św. Edyty Stein Lubliniec * powiat lubliniecki * Zespół Szkół Ogólnokształcących i Medycznych * Gimnazjum nr 1 Lubliniec

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!