Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.

Pogoda:  4 °C, 24 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Trudności są po to, by sobie z nimi radzić, a nie po to, by się wycofać."

Kolejny sukces szczypiornistów

W rozegranych w piątek 30 marca w hali "Olimpii" w Piekarach Śląskich półfinałach wojewódzkich międzyszkolnych zawodów piłki ręcznej chłopców nasi dzielni szczypiorniści z ZSOT po sukcesach powiatowych i rejonowych zmierzyli się ze znacznie trudniejszym wyzwaniem. W czterech turniejach, jakie odbyły się na całym Śląsku awans do wielkiej czwórki finału wojewódzkiego mógł osiągnąć tylko zwycięzca każdego turnieju.

W wyniku losowania nasi chłopcy zmierzyli się z ekipą gospodarzy z I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego. Początek spotkania to udane akcje z obu stron i wyrównana walka lublińczan z zawodnikami na co dzień trenujących handbal w miejscowym klubie. Niestety nastąpił kilkuminutowy przestój bez rzuconej bramki i fatalna gra w obronie, a rywale rzucili ich aż 7 i odskoczyli na bezpieczną przewagę ostatecznie wynik do przerwy 13:5. Po przerwie i ostrej mobilizacji w lublinieckiej ekipie poprawiła się gra w obronie, a i akcje w ataku znów nabrały takiego rytmu, jakiego brakowało w pierwszej części meczu. Udało się wygrać tę część zawodów dwiema bramkami i zmniejszyć rozmiary porażki z późniejszym jak się okazało triumfatorem turnieju.Tradycyjnie najskuteczniejsi w ekipie byli Bartosz Gerhards 6 bramek i Kevin Otrzonsek 5. Klasę i spore umiejętności potwierdził również nasz bramkarz Mateusz Bensz z wyczuciem broniący rzuty karne i kilka znakomitych okazji zawodników z Piekar.

W drugim meczu o III miejsce w turnieju nasi chłopcy zmierzyli się z drużyną ZSE-U z Gliwic i po wyrównanym początku meczu oraz nerwowym okresie na początku drugiej połowy w sumie pewnie i zasłużenie pokonali Gliwiczan 18:11 (10:7), przeważając przez całe spotkanie przede wszystkim w obronie i organizacją gry w ataku. To niewątpliwie ogromny sukces zarówno chłopaków jak i lublinieckiej szkoły, która zajęła najwyższe w swej historii miejsce w tej dyscyplinie sportu coraz prężniej rozwijającej się w naszym mieście już od najmłodszych kategorii wiekowych.

Sklasyfikowani bowiem ostatecznie będziemy na miejscach 9-12 w rozgrywkach międzyszkolnych SZS w województwie śląskim, zatem jest się z czego cieszyć i można być  na prawdę dumnym z postawy młodych szczypiornistów ZSOT. W finałowym meczu o I miejsce w turnieju i awans do finału wojewódzkiego nasi pogromcy z Piekar Śląskich pokonali ubiegłorocznego mistrza województwa i faworyta turnieju ZSS Zabrze 22:19 i to zawodnicy z Piekar cieszyli się z awansu do wielkiego finału międzyszkolnych rozgrywek. Nam pozostaje niewątpliwa radość i satysfakcja zarazem z dobrego debiutu na tak wysokim szczeblu rozgrywek i dobry występ na tle ligowych w większości zawodników z I Liceum w Piekarach. Z pewnością doświadczenia zdobyte przez naszych młodych zawodników nie tylko w tym turnieju przydadzą się w przyszłym roku, bo z tegorocznego składu ze względu na wiek wypada zaledwie dwóch graczy.

Skład zespołu:
bramkarze: Mateusz Bensz 2LO, Paweł Kulik 2TM
obrotowi: Tomasz Gawenda 3TM, Patryk Kopiński 2TM
rozgrywający: Kevin Otrzonsek 3TI, Bartosz Gerhards 2LO, Karol Koza 1TB, Dustin Jerominek 1HT, Marek Zając 2TI, Sebastian Pisula 2TI
 skrzydłowi: Mateusz Molenda 2TI, Tomasz Piekacz 1TB, Damian Parulski 2TI, Janusz Wieczorek 1TB

Kierownik drużyny: Edyta Krzyszczak 2LO, fotograf: Oliwia Duda 2LO
Opiekun drużyny: Artur Gawin

2012-04-02 09:02:00 | A.G.

facebook sledzik gg

Zobacz nasze galerie
Sukcesów ręczniaków ciąg dalszy!
więcej

Więcej: ZSOT Lubliniec * edukacja * piłka ręczna

Komentarzy: 1 dodaj

Gratulacje, chłopakiiii !!!
2012-04-02 16:09:47 | ada
więcej