Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.
Reklama Lubliniec Info

Pogoda:  1 °C, 4 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Trzeba wielu lat by znaleźć przyjaciela, wystarczy chwila by go stracić. " [Stanisław Jerzy Lec]

"META" na mecie

Koniec roku to czas trwających podsumowań. Także Wojskowy Klub Biegacza „Meta” przedstawia swoje dokonania w 2002 r, który dla „wojskowych” był pod każdym względem rekordowy. Aż 154 osoby startowało w barwach lublinieckiego klubu. Wzięli oni udział w 177 imprezach biegowych, triathlonowych, rowerowych i narciarskich, przekraczając łącznie tysiąc osobostartów (1036).
Trzy imprezy były rangi Mistrzostw Świata bądź Pucharu Europy, a 6 Mistrzostw Polski. Nasi zawodnicy 22 startowali za granicą, w 14 krajach w tym najdalej w USA i w Portugalii.
Najwięcej sukcesów odniósł Tadeusz Ruta, zdobywając po raz drugi Puchar dla najaktywniejszego biegacza w Polsce. Żeby go zdobyć musiał ukończyć 65 biegów w tym 15 maratonów i 4 x 100km. Jedną z setek wygrał, a w pozostałych zajmował miejsca w pierwszej dziesiątce , na podium stawał 9 razy. Również Eugeniusz Nadolny, Stanisław Miluk i Henryk Kocyba zaliczą rok do udanych gdyż kilka razy meldowali się w czołówce biegów, bądź stawali na podium w swoich grupach wiekowych. Wśród młodzieży wyróżnił się Marcin Świerc często pokazując plecy starszym kolegom. Nie mniej udanie w tej grupie startował Michał Borcuch
Również panie odnoszą w wojskowym klubie nie małe sukcesy. Obecnie jest ich 12 i zliczyły blisko setkę startów (84). Najaktywniejszą była Michalina Maciejewska. Ta gimnazjalistka startując 17 razy odnosiła sukcesy zarówno wśród rówieśników jak i wśród dorosłych.
Natomiast w grupie dzieci zdecydowanie przewodzi Kasia Foryta (15 startów), która prawie zawsze stawała na podium. Dzielnie sekunduje jej Ania Borcuch, również kończąc biegi w czołówce.
Ogółem zawodnicy WKB Meta w ub. roku na podium biegu głównego stawali 38 razy w tym 16 razy na najwyższym stopniu oraz 17 razy w kategoriach wiekowych, a 55 zajmowali miejsca w pierwszej dziesiątce. Natomiast drużynowo mogą pochwalić się 3 miejscem w MP w półmaratonie i zwycięstwem w Pucharze Maratonów Polskich.
Lubliniecki klub w dalszym ciągu słynie z licznych startów (rekord to 46 osób w Parzymiechach, 43 w Strzebiniu, 38 w Rudnikach i Wrocławiu) oraz dobrej organizacji swoich imprez, z których Bieg Przełajowy O NÓŻ KOMANDOSA zalicza się do ścisłej czołówki krajowej, również pod względem frekwencji. Ostatnia jego edycja jednogłośnie została okrzyknięta przez biegaczy jako „Hit”. Warto zaznaczyć że obok sukcesów sportowych i organizacyjnych klub mocno zaznaczał swą obecność medialnie. Z nimi i o nich nadano - nie wspominając o prasowych - trzy audycje radiowe i półgodzinną relację w TVP2.
Cała ta bogata działalność oparta jest na pracy społecznej jego członków. Nic dziwnego że w przeprowadzonych przed świętami wyborach już na trzecią kadencję prezesem został wybrany Zbigniew Rosiński. Jego zastępcami ponownie są Krzysztof Koselski i Mirosław Szraucner. Sekretarzem został Łukasz Rosiński, skarbnikiem Kazimierz Kordziński, a członkami zarządu Zdzisław Plaskota i Mariusz Zembroń.

01-06-2003 , 08:48 PM | WKB

facebook sledzik gg

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!