Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.
Reklama Lubliniec Info

Pogoda:  -2 °C, 15 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Mówi się trudno i płynie się dalej. {...} Rybka umie pływać, dopóki jest żywa. "

Powiatowe Zawody Piłki Ręcznej Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych

16 lutego 2012 r. odbyły się Powiatowe Zawody Piłki Ręcznej Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych.
W turnieju organizowanym przez ZS im. św. E. Stein uczestniczyły cztery drużyny:  ZS nr 1 im. A. Mickiewicza, Zespół Szkół Zawodowych oraz ZSO-Toraz gospodarze ZS im. św. E. Stein. Honorowym patronem zostało Starostwo Powiatowe.

Ze względów regulaminowych do walki o awans nie mogła przystąpić drużyna gospodarzy, która miała w składzie dwóch zawodników z rocznika 1992. Drużyny rywalizowały ze sobą systemem „każdy z każdym”

W pierwszej serii "Katolik" pokonał zespół ZSZ. Mecz od początku układał się pod ich dyktando i pewnie pokonali rywali. Kolejny mecz  to rywalizacja ZSO-T oraz "Adasia". Mecz dostarczył mnóstwo emocji, prowadzenie zmieniało się kilkukrotnie. Na minutę  przed końcem ZS nr 1 prowadził 8 – 7, lecz końcówka należała do ZSO-T, którzy wyrównali, a w ostatniej sekundzie mogli strzelić zwycięską bramkę. Jednak rzut wolny nie został wykorzystany. To był dopiero początek emocji. W drugiej serii szczypiorniści ZS im. św. E. Stein ulegli ZS nr 1, a ZSO-T. wysoko pokonał ZSZ. Ostatnia seria to zwycięstwo ZS im. E.Stein nad ZSO-T.

Los awansu leżał w rękach, a przede wszystkim w głowach zawodników z "Adasia". Musieli wygrać z rywalem więcej niż ZSO-T. Do przerwy wszystko było pod kontrolą ZS nr 1 - wynik 12-2.
Postronni obserwatorzy zauważyli brak zaangażowania ze strony Zespołu Szkół Zawodowych. Po licznych reprymendach opiekuna po przerwie zaczęli grać w sportowy sposób. To wystarczyło, by zawodnicy ZS nr 1 zaczęli tracić nerwy i w kilku świetnych okazjach pudłować. Także dyskwalifikacja jednego zawodnika za wysoce niesportowe zachowanie spowodowała, że awans przegrali dwiema bramkami.

Na szczebel Rejonowy awans wywalczyła drużyna ZSO-T.


2012-02-22 07:56:14 | J.O.

facebook sledzik gg

Zobacz nasze galerie
Powiatowe Zawody Piłki Ręcznej Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych 2012
więcej

Więcej: Sport * ZS nr 1 A. Mickiewicza * Lubliniec * ZSOT Lubliniec * ZS św. Edyty Stein Lubliniec * Zespół Szkół Zawodowych * piłka ręczna

Komentarzy: 6 dodaj

trzeba umieć przegrywać!
Popieram Pana Artura. Obserwowałem cały turniej. Zachowanie uczniów Adasia było takie jak ich trenera. Ciągłe nerwy i pyskówki - to udzieliło się zawodnikom. Trzeba umieć przegrywać. "Adaś" tego nie potrafi. Jestem uczniem tej szkoły i widzę to dość często.
2012-02-25 14:26:24 | kibic
Popieram wypowiedź poprzednika. W ońcu to nie tylko opinia graczy Mickiewicza, również chłopcy z "Energola" nie mieli do niego nerwów, a nawet zwycięska drużyna turnieju w czasie rozmow narzekali na jego decyzje.
2012-02-23 20:31:45 | GRACZ :)
Zawody
Muszę się zbytnio nie zgodzić z opinią pana Artura. Nie szukamy pretensji do sędziego o to, że nasza drużyna przegrała przez niego, bo tak naprawdę przegraliśmy przez niecelne rzuty i słabą drugą połowę. Chodzi nam o bardziej profesjonalne podejście do tego typu imprez, ponieważ piłka ręczna jest nawet dosyć popularna jak na taką zacofaną wioskę Lubliniec. Przy takich decyzjach sędziego zazwyczaj puszczają nerwy, a większość chciała zagrać dla czerpania przyjemności z tej jakże pięknej dyscypliny no i do tego chodziło także o awans na szczebel rejonowy. Zawsze zdarzają się mylne decyzje podczas meczu, ale ten pan w niektórych sytuacjach przesadzał. Przepraszam ale kiedy zawodnik zostaje popchnięty od tyłu w koło, przez co przekracza nogą linie powinno się odgwizdać faul lub nawet rzut karny bo sytuacja miała miejsce, kiedy zawodnik ograł obrońcę i był już przed linią 6 metrów. Lecz nasz sędzia odgwizduje przekroczoną linię i każe wznowić grę bramkarzowi przeciwnej drużyny (sytuacja kiedy zawodnikowi puściły nerwy, pokazał to i owo i zakończył swą grę w turnieju czerwoną kartką). Teraz miejmy nadzieję tylko, że w przyszłym roku ten pan przyjdzie tylko w charakterze trenera po tym, co pokazał w tym i ubiegłym roku. "Kazik" wygrał zasłużenie, nagrody rozdane sprawiedliwie. Nic tylko czekać na kolejny turniej. ;)
2012-02-23 14:42:01 | Zawodnik z Micka
Zawody Powiatowe
Powiem tak- sędzia sędzią, jak to w sporcie bywa nie ma ludzi nie omylnych, ale nie można wszystkiego zwalać tylko na sędziego, bo każdy ma prawo do błędu, a zawodnicy z doświadczeniem robili takie błędy techniczne że aż głowa boli! O tym jakoś nikt nie wspomina... Szanujmy się na wzajem, a już szczególnie kogoś, kto coś chce jeszcze robić w tym mieście prócz narzekań i marudzeń... Zazwyczaj pretensje do sędziów mają Ci co nie potrafią przegrywać i szukają winy wokół siebie, a nie widzą jej w sobie... Tak wiem nie mam racji, ale moja opinia jest obiektywna a nie krytyczna, bo...Nie myli się tylko ten, kto nic nie robi! Turniej super oby częściej i więcej takich nie tylko w ręczną! Pozdrawiam organizatorów, sędziów, zawodników i kibiców!;) Ps. Nagrody indywidualne jak najbardziej prawidłowe bo sędziowie liczyli przy stoliku, a podział nagród był sprawiedliwy i obiektywny!
2012-02-23 10:57:37 | Artur Gawin
Sędzia?
Tak tak zawody naprawdę bardzo fajne. Szkoda tylko że zniszczył je sędzia. Jakieś dziwne decyzje i ruchy na boisku tylko po to aby Mickiewicz nie wygrał. Nie mam nic do chłopaków z Kazika, nawet uważam że bardziej zasłuzyli na awans niż my, ale to co sędzia wyczyniał to były jakieś ...... Jakieś dziwne decyzje których nie wyjaśniał itd. No szkoda że ten pan niszczy tak piękny sport jakim jest piłka ręczna. "Także dyskwalifikacja jednego zawodnika za wysoce niesportowe zachowanie spowodowała, że awans przegrali dwiema bramkami." wysoce niesportowe zachowanie? A przepraszam jak zawodnik który gra na co dzień może patrzeć na to co sędzia wyczynia? Również co do kwestii najlepszego strzelca mam zastrzeżenia. Nic nie mam do Daniela, ale pewien zawodnik z Kazika strzelił o wiele więcej bramek i chyba wszyscy wiedzą o kim pisze. Czyżby nagroda była przyznana tylko dlatego żeby ktoś z Katolika coś dostał ? Nie mam zamiaru obrażać tu żadnego zawodnika bo każdy robił swoje na boisku i chwała im za to. Ale sędzia już w zeszłym roku robił dziwne numery a w tym to już przegiął. Gdy jego bramkarz wszedł brutalnie w zawodnika z pola pan O. podszedł do drugiego sędziego i rzekł: "Wiem że on zasługuje na czerwoną kartkę ale nie dawaj mu bo nie mam nikogo na zmiane". No czy tak zachowuję się profesjonalny sędzia? Nie sądze... Dobrze że był drugi sędzia który starał się utrzymać turniej na poziomie bo sędzia A (jak to się nazwał pan O.) tylko zaniżał poziom. Jutro zawody dziewczyn... Pewnie pan O. zrzuci wszystkie zawodniczki z Micka w pierwszym meczu i po sprawie. Pozdrawiam wszystkich sympatyków piłki ręcznej i radzę żeby pan O. dał sobie spokój ze sportem bo się coraz bardziej pogrąża.
2012-02-22 18:57:07 | Zawodnik.
A dlaczego nie zostało nic wspomniane o "wspaniałym" panu który byl sędzią i organizatorem? Przeciez ten pan wie wszystko tylko szkoda ze oprócz zasad gry w piłkę ręczna... Lepiej niech nie bierze sie juz za ogranizowanie kolejnych turniejów.
2012-02-22 15:56:52 | 3245678
więcej