Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.

Pogoda:  °C, km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Jakże szczęście może istnieć bez nieszczęścia, a nieszczęście bez szczęścia?"

Pierwsze mecze ligi siatkówki

W sobotę 03 kwietnia na dużej sali w gimnazjum nr 2 przy ul. Droniowiczki odbyły się pierwsze mecze ligi siatkówki. Ze względu na wycofanie się jednej drużyny w lidze bierze udział 7 drużyn: Student – Panaceum z Lublińca, Orły Swobody z Lublińca, Lider z Lublińca, XXX LO z Lublińca, Walka Strong z Lublińca, Pedagog z Lublińca, Dobre Okna z Ciasnej.
W pierwszym meczu zagrały Orły Swobody i XXX LO Lubliniec. Po wyrównanej walce wygrały Orły Swobody 3:0 w setach (25:18 ; 27:25 ; 25:12). W drugim secie emocje sięgnęły zenitu. Przy stanie 23:23 jeden z zawodników Orłów Swobody nie zgodził się z decyzją sędziego i ostentacyjnie opuścił boisko. Niewiele brakowało a mecz ten skończył by się przed czasem przegraną Orłów ponieważ nie mieli oni zawodnika na zmianę ale w ostateczności koledzy namówili "niepokornego" zawodnika do powrotu na boisko. Ta chwila przerwy w meczu wpłynęła korzystnie na grę Orłów ponieważ wygrali oni tego seta 27:25 , a w trzecim secie gładko wygrali 25:12.

W drugim meczu zagrały Lider Lubliniec oraz Walka Strong. Tutaj również nie było niespodzianek. Lider Lubliniec wygrał gładko 3:0 w setach ( 25:12 ; 25:11 ; 25:15 ). Jednak drużynie Walka Strong nie można odmówić waleczności.

W trzecim meczu zagrały drużyny Student-Panaceum i Dobre Okna. Drużyna Student jest zwycięzcą zeszłorocznej edycji turnieju siatkówki, który odbył się 11 listopada z okazji Święta Niepodległości, więc drużyna z Lublińca była faworytem. Student wygrał 3:0 w setach (25:17 ; 25:19 ; 25:22). Jednak drużyna z Ciasnej nie miała zamiaru poddać się bez walki. W drugim secie prowadzili ze Studentem 18:14. W tym momencie chłopaki ze Studenta wzięli czas. Po powrocie na boisko wygrali tego seta 25:19. W trzecim secie również nie zabrakło emocji, gdyż drużyna Student – Panaceum prowadziła już 23:16. Wynik ten spowodował rozluźnienie w drużynie Studenta. Gracze z Dobrych Okien wykorzystali tą sytuację i zaczęli gonić swoich przeciwników. Jednak zryw zaczął się trochę zbyt późno i w ostateczności Student – Panaceum wygrał tego seta 25:22.

Co sobotę aż do 05.06.2004 będą odbywały się trzy mecze. Zagra 6 drużyn a jedna pałzuje.

7.Walka Strong1 00:338:75

Kolejne mecze odbędą się dopiero 17.04.2004. Zagra wtedy miedzy innymi drużyna Pedagog, która w turnieju 11 listopada zajęła jedno z czołowych miejsc z drużyną Orły Swobody, która w ostatnią sobotę pokazała iż są zespołem o dużych umiejętnościach i dużym temperamencie.