Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.

Pogoda:  -2 °C, 16 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Nic bardziej nie czyni człowieka tchórzliwym i pozbawionym sumienia niż chęć podobania się wszystkim" [M. Ebner-Eschnbach]

Halka w Ostrawie

W czeskiej Ostrawie odbył się międzynarodowy festiwal folklorystyczny pt. Folklor bez hranic, w którym udział wziął lubliniecki Zespół Pieśni i Tańca „Halka”. W dniach od 15 do 19 sierpnia br. prezentowaliśmy tańce śląskie, krakowskie i lubelskie na deskach ostrawskich scen. Całotygodniowy program był bardzo napięty, codzienne koncerty rozpoczynały się o godzinie 14.00 i trwały do godziny 19.00. Pogoda dopisała a gorące, letnie słońce wspaniale upiększało radosne i barwne taneczne widowiska. Razem z „Halką” czeska publiczność oklaskiwała zespoły z Rosji, Słowacji, Estonii, Francji. We wspaniałej atmosferze spędziliśmy niezapomniane chwile, obserwując warsztat taneczny pozostałych uczestników Festiwalu.

Po piątkowym powrocie do Polski Zespół już  w niedzielę wystąpił na Festynie w Kochcicach, a w najbliższą sobotę można będzie obejrzeć cały program „Halki” na dożynkach wojewódzkich w Ciasnej.
Od września serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą tańczyć i śpiewać, poznać nowe koleżanki i kolegów do siedziby Zespołu, która znajduje się przy ulicy Pawła Stalmacha w Lublińcu.
Nasze drzwi są zawsze szeroko otwarte dla wszystkich gości i zainteresowanych. Zatem, do zobaczenia!

Kierownik wycieczki

Hanna Krupa

2011-08-23 09:53:46 | H.K.

facebook sledzik gg

Zobacz nasze galerie
Halka w Ostrawie
więcej

Więcej: Kultura * Zespół Pieśni i Tańca Halka Lubliniec

Komentarzy: 1 dodaj

halka
gratulacje daliście świetny występ
2011-10-24 16:30:34 | widz
więcej