Jerzy Miosga - autor książki Tajemnica ginącego lasu

Od grudnia w księgarniach na terenie całego kraju można nabyć książkę mieszkańca naszego miasta - Jerzego Miosgi. Książka pt. Tajemnica ginącego lasu adresowana jest dla czytelników w wieku 9-13 lat.

Red: O czym jest książka?
J. M.
Dwunastoletni Tomek i troje jego przyjaciół starają się pomóc krainie elfów krainie podwodnego świata w walce z Gizelą. Ta zła królowa dąży do zagłady lasu i przyrody. Dzieci zostają wciągnięte przez elfy w baśniowy świat pełen przygód i niesamowitych postaci, w którym znajdzie się też miejsce na młodzieńczą miłość.
Bohaterowie biorą udział w wielkiej wojnie pomiędzy mocami zła i dobra. Odbywa się regularna bitwa z potworami, którymi włada królowa Gizela.

Skąd zrodził się pomysł do napisania książki?
J. M.
Pomysł, by napisać książkę zrodził się przypadkowo. Wcześniej pisywałem dla własnej przyjemności wiersze. Napisałem kiedyś kilka stron prozy i pokazałem to kilku przyjaciołom, którzy mnie zachęcili do dalszego pisania. Jeśli chodzi o tematykę, to olbrzymi wpływ na nią miały moje córki. To one mi powiedziały, co chciałyby, by się w książce znajdowało.

Ile zajęło Panu napisanie książki?
J. M.
Od czasu rozpoczęcia, do napisania ostatniej strony minęło prawie sześć miesięcy. Ale przyznaję, że były okresy trwające nawet po kilka tygodni w których nie pisałem nic. Ja po prostu traktowałem to jako zwykłe hobby.

Od kiedy książka jest w sprzedaży? Można ją zakupić w Lublińcu?
J. M.
Na terenie całej Polski książka jest w sprzedaży od 01.12.2010r. Czy jest dostępna w księgarniach lublinieckich, to tego nie wiem. Jeden egzemplarz przekazałem i znajduje się w naszej Miejskiej Bibliotece. Zainteresowanych odsyłam do księgarni internetowych takich jak empik, czy Gandalf. Wydawcą i dystrybutorem jest wydawnictwo „ W drodze”. Patronatem medialnym objął ją wortal literaci „ granice.pl”

Czy można spodziewać się kolejnych części książki?
J. M.
Obecnie pracuje już nad trzecią i ostatnią częścią. Mam nadzieję, że czytelnicy będą przychylni i zostaną wydane dwie kolejne.Od grudnia w księgarniach na terenie całego kraju można nabyć książkę mieszkańca naszego miasta - Jerzego Miosgi. Książka pt. Tajemnica ginącego lasu adresowana jest dla czytelników w wieku 9-13 lat.

tagi:
2011-02-14 11:53:47 Mateusz

Komentarze

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz
redakcja 2012-03-06

Druga część będzie wejdzie do księgarni w kwietniu. Wkrótce będą szczegóły w serwisie. Portal Lubliniec.Info jest patronatem medialnym książki

Zgłoś komentarz

A. 2012-03-04

A kiedy będzie 2 część. Słyszałam, że miała być już pod koniec 2011r. Wie ktoś coś?

Zgłoś komentarz

Bigos 2011-05-04

Nie wiem jak książka, ale wcześniejszy pomysł na biznes jak najbardziej bardzo dobry! :D

Zgłoś komentarz

B 2011-03-10

Gratulacje !!!

Zgłoś komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x