Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.

Pogoda:  6 °C, 8 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
"Za samo frajerstwo do piekła nie idą [...]. " [Leszek Kołakowski "Rozmowy z diabłem"]

Zapraszamy na relację z Harcplanszy

Zapraszamy na relację z Harcplanszy

Słyszy się, że większość dzieci, jak i młodzież, woli spędzić czas grając w gry – i tutaj często myślimy o grach komputerowych, odrzucając na bok jakąkolwiek myśl o grach planszowych. My jednak odrzuciliśmy te stereotypy, spotykając się na III edycji „HarcPlanszy”, czyli turnieju planszówek!

10 marca w Szkole Podstawowej nr 3 w Lublińcu o godzinie 10:00 ponad 100 harcerzy, uczniów, przyjaciół, a także członków różnych klubów, spotkali się by spędzić ze sobą czas na rywalizacji, obmyślaniu różnych strategii, a także liczeniu na zwykłego farta życiowego. Dzięki inicjatywie Hufca ZHP Lubliniec oraz Szkolnego Klubu Gier Planszowych „Planszopernik” ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Bytomiu turniej odbywał się już po raz trzeci.

Podczas spotkania odbyły się 4 konkursy. Chętni uczestnicy mogli zmierzyć się w grach: TimeLine "Polska", REBEL.pl, "Hex" foxgames.pl, "Kingdomino", "No co tam? "Games Factory.
Najlepsi z najlepszych otrzymali nagrody w postaci, oczywiście, gier planszowych.
W ciągu trzech godzin każdy mógł zagrać w grę, którą zechciał. Szczególnie ciekawą formą zabawy była gra „111” , która odwzorowywała walkę 111 Eskadry Myśliwskiej na polskim niebie we wrześniu 1939 r. Plansza była bardzo duża, więc można było się nią zainteresować, szukając w innej sali. Równie zaskakującą atrakcją okazała się gra plenerowa „Molkky”. Uczestnicy, od najmłodszych do najstarszych, nie mogli się więc nudzić.
Serdeczne podziękowania należą się wszystkim, którzy wspomogli realizację już trzeciej edycji tej pomysłowej akcji – sponsorującym wydawnictwom, ale także pojedynczym jednostkom, które przyczyniły się do przygotowania „HarcPlanszy”. Mnóstwo osób mogło się spotkać, by rozwinąć swoje umiejętności, poczuć smak rywalizacji, a także zintegrować się i spędzić czas z bliskimi osobami.
Każda edycja turnieju przynosi jeszcze więcej radości. Jest nas coraz więcej, więc czekamy już na następny rok, by spotkać się w jeszcze liczniejszym gronie!

To był bardzo aktywny weekend dla lublinieckich harcerzy.

W piątkowe popołudnie grupa 15 harcerzy zgłosiło się do pierwszych wiosennych prac na Ośrodku w Kokotku przygotowują hotel na przyjazd harcerzy z Rudy Śląskiej. Sobota to aktywne uczestnictwo w turnieju planszówek. Natomiast ponad 30 harcerzy szkoliło się w kursie zastępowych w Szkole nr. 4 – zastęp to podstawowa jednostka org. w naszym związku. 

2018-03-13 09:01:46 | Paulina Kędzia, Piotr Widera

facebook sledzik gg

Zobacz nasze galerie
Zapraszamy na relację z Harcplanszy
więcej

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!