Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.

Pogoda:  5 °C, 7 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
"Za samo frajerstwo do piekła nie idą [...]. " [Leszek Kołakowski "Rozmowy z diabłem"]

DZIŚ DZIAŁANIA „PIESZY”

DZIŚ DZIAŁANIA „PIESZY”

Lublinieccy policjanci prowadzą dziś działania p.k. "Pieszy". Podczas akcji policjanci zwrócą szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych, czyli niechronionych uczestników ruchu drogowego.

WIADOMOŚCI
Rozmiar czcionki
czcionka normalna
czcionka średnia
czcionka duża
Nawigacja
WIADOMOŚCI
KIEROWNICTWO
OGŁOSZENIA
JEDNOSTKI
KOMUNIKATY
POSZUKIWANI ŚWIADKOWIE ZDARZEŃ DROGOWYCH
POSZUKIWANI
TWÓJ DZIELNICOWY
OCHRONA ZWIERZĄT
DEBATY SPOŁECZNE
POLECAMY
UWAGA! Nowy sposób działania oszustów!
Policjanci apelują o ostrożność!. Na wnuczka, syna, córkę i policjanta – o tych sposobach działania oszustów słyszała już większość z nas. Dlatego tym razem oszuści nieco zmienili strategię, wyłudzając kredyty sposobem „na akcję przeciw hakerom". Od poszkodowanej wyłudzili ponad 130 tys. zł.

Aplikacja „Numer ratunkowy SMS”
Lublinieccy policjanci przypominają o możliwości zgłaszania interwencji, za pomocą sms-a. Obecnie, większość zgłoszeń stanowią zawiadomienia telefoniczne. Z myślą o osobach niesłyszących i niedosłyszących, policjanci umożliwiają wezwanie pomocy przez wysłanie sms-a na nr 34/35 32 255.

Koperty życia dla seniorów w Lublińcu
16 listopada w Lublińcu ruszył projekt „Lubliniecka koperta życia”. Inauguracja przedsięwzięcia miała miejsce podczas uroczystych obchodów z okazji Dnia Seniora, które odbyły się w Miejskim Domu Kultury. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu przedstawili cele i założenia kampanii, a następnie wręczali koperty najstarszym mieszkańcom miasta.

Kierowco! - uważaj na dzikie zwierzęta!
W tym roku na drogach powiatu lublinieckiego doszło do 77 zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt. Tylko w minionych dwóch dniach, policjanci odnotowali 6 takich kolizji. Policjanci apelują o ostrożność i nie przekraczanie dopuszczalnej prędkości, w szczególności na terenach leśnych, gdzie ryzyko wtargnięcia zwierzęcia na jezdnię jest duże.

Aplikacja „Moja Komenda” – kontakt z policją i dzielnicowymi na wyciągnięcie ręki
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji uruchomiło nową wersję aplikacji mobilnej „Moja Komenda”, dzięki której odnajdziemy dzielnicowego, który opiekuje się naszym rejonem zamieszkania.

Nakłaniają do wymiany telefonu? To może być próba oszustwa!
Lublinieccy policjanci podejrzewają, że oszuści wpadli na nowy sposób wyłudzania pieniędzy. Mechanizm nie jest nowy, ale sposób działania bardzo podstępny. Potencjalne ofiary odbierają telefon od rzekomego przedstawiciela telekomunikacji, który informuje o konieczności wymiany aparatu telefonu stacjonarnego.

Utraciłeś dokumenty - zastrzeż je w banku!
Kradzież albo zgubienie dowodu osobistego, prawa jazdy, paszportu czy innego dokumentu tożsamości to bardzo poważny problem, mogący doprowadzić do szeregu trudnych do wyjaśnienia sytuacji z wykorzystaniem naszych danych do celów przestępczych. Najważniejszym krokiem jest zastrzeżenie dokumentów.

MOJE STRONY
Strona główna
Mapa serwisu
DZIŚ DZIAŁANIA „PIESZY”
13.03.2018 Lubliniec
Wstecz

Generuj PDF

Drukuj

Powiadom znajomego
Lublinieccy policjanci prowadzą dziś działania p.k. "Pieszy". Podczas akcji policjanci zwrócą szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych, czyli niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Policjanci realizują działania skierowane na bezpieczeństwo niechronionych użytkowników dróg. Dzisiaj na terenie powiatu mundurowi prowadzą działania "Pieszy", podczas których zwrócą szczególną uwagę na skrzyżowania, przejścia dla pieszych i główne ciągi komunikacyjne, czyli te miejsca gdzie najczęściej dochodzi do potrąceń. Głównym celem niniejszych działań jest przede wszystkim ograniczenie oraz w miarę możliwości wyeliminowanie zdarzeń drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

PRZYPOMINAMY !!!

Kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych ma obowiązek zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Należy jednak pamiętać o tym, że fakt korzystania z oznakowanego przejścia nie upoważnia pieszego do wchodzenia na jezdnię bez upewnienia się, czy nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a przede wszystkim jego życia i zdrowia. Pieszy powinien być świadom tego, co może się stać, gdy zlekceważy ewentualny błąd kierowcy. Więc musi wykazać się rozsądkiem, ostrożnością oraz wyobraźnią, ponieważ w konfrontacji z samochodem, pieszy nie ma szans. Przypominamy również, że jedną z przyczyn licznych wypadków drogowych jest brak odpowiedniej widoczności pieszych w porze wieczorowo-nocnej. Dlatego apelujemy o stosowanie elementów odblaskowych.

2018-03-13 08:59:53 | KPP Lubliniec

facebook sledzik gg

Więcej: Policja * Lubliniec * powiat lubliniecki

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!