Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.

Pogoda:  1 °C, 8 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Być swoim własnym ministrem spraw wewnętrznych! " [Stanisław Jerzy Lec]

Polska - Korea Południowa - Orły powracają po 9 latach na Stadion Śląski

Polska - Korea Południowa - Orły powracają po 9 latach na Stadion Śląski

27 marca 2018 roku reprezentacja Polski zmierzy się z Koreą Południową na Stadionie Śląskim w Chorzowie w ramach meczu towarzyskiego. Nasze Orły po 9-ciu latach wracają na stadion w Chorzowie i miejmy nadzieję, że wrócą w wielkim stylu.

Polska vs Korea Południowa – historia meczowa

Dotychczas reprezentacja Polski zagrała z Koreą Południową dwukrotnie w ramach oficjalnych meczów międzypaństwowych. Pierwsze spotkanie odbyło się podczas fazy grupowej MŚ 2002 w Pusanie. Orły przegrały wtedy z Koreańczykami tracąc dwa gole (Yoo San-Chul 54’; Sun-Hong Hwang 26’). Po raz drugi obie drużyny spotkały się 7 października 2011 roku. Mecz towarzyski zakończył się wtedy wynikiem 2:2 (Park Chu-young 66’, 76’; Robert Lewandowski 29’, Jakub Błaszczykowski 83’). Kolejny oficjalny międzypaństwowy mecz pomiędzy Polską a Koreą Południową odbędzie się 27 marca w Chorzowie na Stadionie Śląskim.

Polska vs Korea Południowa – ważny przeciwnik przed Mistrzostwami Świata w Rosji

Polski Związek Piłki Nożnej wybierając rywali do meczów towarzyskich starał się dobrać takich, którzy przygotują naszą drużynę do Mistrzostw Świata w Rosji. Jednym z naszych rywali jest Korea Południowa, której styl gry zbliżony jest do tego, reprezentowanego przez drużynę Japonii, z którą zmierzymy się podczas MŚ w Rosji 2018.

Trener Adam Nawałka podczas tego spotkania będzie mógł przeanalizować grę Orłów pod kątem stylu gry Koreańczyków. Pozwoli to na idealne przygotowanie całej drużyny oraz poszczególnych zawodników do zmierzenia się z takim rywalem, jakim jest Japonia.

Polska czy Korea Południowa? Kto ma większe szansę na wygraną?

Z Koreą Południową do tej pory graliśmy dwukrotnie i niestety żadne z tych spotkań nie zakończyło się zwycięstwem biało-czerwonych. Podczas fazy grupowej do Mistrzostw Świata w 2002 roku reprezentacja Polski pod okiem Jerzego Engela przegrała 0:2. Następne spotkanie towarzyskie odbyło się w 2011 roku, kiedy to Orły pod opieką Franciszka Smudy zremisowały z Koreą Południową 2:2.

Historia meczowa z Koreą Południową nie jest więc dla Polaków sprzyjająca. Nie powinno to jednak przesądzać wyniku meczu, który jeszcze się nie odbył. Reprezentacja Polski pod okiem Adama Nawałki radzi sobie bardzo dobrze, pokonuje ciężkich rywali i osiąga coraz lepsze wyniki. Te fakty dają nam nadzieję na to, że w spotkaniu towarzyskim z Koreą to my okażemy się lepsi i silniejsi, co udowodnimy wygrywającym wynikiem.

Polska – Korea Południowa – wyjątkowe miejsce meczu

Polacy ostatnie spotkanie w Chorzowie rozegrali w 2009 roku. Po niemalże 9 latach Orły wracają na Stadion Śląski, który niedawno został odnowiony oraz przygotowany do wielkich spotkań. To idealna okazja do tego, by pokonać Koreę i uczcić w prawidłowy sposób powrót do Chorzowa.

Mecz towarzyski reprezentacji Polski z Koreą Południową odbędzie się we wtorek 27 marca 2018 roku o godzinie 20:45 w Chorzowie na Stadionie Śląskim.

Obecność na spotkaniu towarzyskim jest wręcz obowiązkowa. Mamy szansę po raz pierwszy w historii meczów oficjalnych pokonać Koreę Południową oraz zobaczyć na żywo odnowiony Stadion Śląski (kup bilety na mecz Polska – Korea Południowa).

2018-03-08 10:12:17 |

facebook sledzik gg

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!